Ветерани міліції суду не довіряють

Минулого вівторка в області сталася подія, яка дуже яскраво свідчить про міру хаосу й беззаконня в нашій державі.

ЦГЗ УМВС області надіслав до ЗМІ звернення ветеранів та пенсіонерів УМВС з проханням, аби ті закликали громаду стати на захист працівників міліції від... суддів. У листі ветеранів УМВС йдеться про історію, коли працівник ДАІ на площі Свободи в Херсоні перевірив документи у водія “Тойоти”.
Документи видалися інспектору підозрілими, а сам водій – нетверезим. Але розібратися зі своїми сумнівами інспекторові не вдалося, бо водій виявився суддею, тобто, за українськими законами (і за його власним самоусвідомленням) – недоторканим, його – хоч тверезого, хоч п’яного – ніхто не має права обшукувати, і його машину також. Виходити з автомобіля він не схотів і поїхав далі. Через кілька хвилин його машину заблокували інші співробітники ДАІ, за словами судді, вибили скло, розблокували двері, витягли суддю з машини й обшукали його та автомобіль, а коли дізналися, що перед ними суддя, – відпустили.
Суддя образився й подав заяву в прокуратуру. “Как сообщило ИА “Контекст-Причерноморье”, прокуратура Херсонской области 6 марта начала досудебное следствие по обращению судьи Цюрупинского районного суда Херсонской области Вячеслава Бойко. 5 марта в областную прокуратуру обратился судья Цюрупинского районного суда Вячеслав Бойко, с жалобой на противозаконные действия против него и нарушение его неприкосновннности, и с просьбой возбудить уголовное дело...”. Проти працівників ДАІ була порушена кримінальна справа. Суддя подав заяву іще й у Комсомольський суд м. Херсона. А 12 травня працівника ДАІ, який затримав машину судді на площі Свободи, закрили в ізоляторі тимчасового утримання. (“Вгору”: “Уроки права на пл. Свободы”, 13/03/2008; “Суд против ГАИ или ГАИ против суда?”, 20/03/2008; “Кто “наехал” на ГАИ?”, 16/05/2008).
І ось минулого вівторка ЗМІ Херсонщини отримали від ЦГЗ УМВС області офіційне звернення Ради ветеранів та пенсіонерів УМВС України в Херсонській області. Ветерани та пенсіонери УМВС пишуть: “Виникла потреба громадою захистити працівників міліції. Проти співробітників УДАІ УМВС України в Херсонській області підполковника міліції Бондаренка В.І., майора Курбата О.В., капітана Дьоміна О.А., прапорщика Бондаря І.В. порушені кримінальні справи тільки за те, що вони захищали безпеку пересічних громадян від дій Цюрупинського судді.
Розвиток подій по зазначеному факту зміцнює у суспільстві сформовану думку про абсолютну безкарність суддів. Розслідування кримінальної справи, порушеної прокуратурою Херсонської області проти працівників ДАІ, за строками наближається до завершення, і важко передбачити, як закінчиться судовий розгляд з “тіньовим” впливом зацікавлених працівників суду. Службою внутрішньої безпеки УМВС України в Херсонській області проведено службове розслідування по зазначеному факту та порушень законності в діях працівників міліції по відношенню до гр. Бойка В.П. не виявлено. Але чи будуть взяті до уваги результати перевірки?
Виникає питання: як у подібних обставинах будуть почуватися працівники ДАІ, які несуть службу на дорогах міста і області, виконуючи свої професійні обов’язки? Як подіє цей “приклад” на молодих працівників ДАІ, які тільки розпочинають службову діяльність? Як у ситуації, що склалася, працівники ДАІ зможуть ефективно виконувати вимоги Президента та Уряду України щодо наведення порядку на дорогах та посилення відповідальності учасників дорожнього руху?
Просимо усі засоби масової інформації віднайти можливість узяти під особистий контроль розгляд цієї справи, а також зрозуміти нашу рішучість щодо захисту працівників міліції, які, ризикуючи своїм життям і здоров’ям, благополуччям сімей, гідно виконують свої службові обов’язки перед українським народом”. (Звернення друкується в скороченні). Звернення схвалене на засіданні Ради ветеранів та пенсіонерів УМВС України в Херсонській області, про що свідчить протокол від 23 травня 2008 року.

P. S.
Цікаво, що цими ж днями стало відомо: Державна судова адміністрація України готує матеріали для обрання пана В’ячеслава Бойка на суддівську посаду пожиттєво (ІА “Контекст-Причорномор’я”). Потім кандидатуру розглядатиме Комітет з питань правосуддя Верховної Ради України, який і вирішить, чи варто виносити її на затвердження ВРУ. Щиро бажаючи допомогти ДСА та Комітету з питань правосуддя прийняти справедливе рішення, колектив “Вгору” вирішив усі наші публікації, в яких згадується суддя В’ячеслав Бойко, направити в ці інстанції. Радимо також ветеранам та пенсіонерам УМВС відправити туди всі наявні у них документи щодо діяльності пана Бойка. Мешканці Цюрупинського району теж можуть допомогти депутатам ВРУ прийняти правильне рішення, для цього потрібно надіслати в Комітет з питань правосуддя факти або свої оцінки (хоч позитивні, хоч негативні – аби чесні) щодо професійних та моральних якостей судді Бойка.
Адреси, на які можна послати листи (бажано – з повідомленням про вручення): 01021, Київ, вул. Липська, 18/5, Державна судова адміністрація України.
01008, м.Київ, вул. Грушевського, 5, Верховна Рада, Комітет з питань правосуддя.

http://old.vgoru.org/old/modules.php?name=News&file=article&sid=6760

Більше новин Херсона читайте у нашому Телеграм-каналі

Поділитися в Facebook

Тут будуть коментарі і форма залишити коментар ...

Схожi новини