В ЄС хочуть прикрити "Північний потік – 2" і переглянути співпрацю з Росією

Європарламент закликає зупинити будівництво газопроводу "Північний потік – 2", який ставить під загрозу Європу, а також припинити дію угоди про партнерство і співробітництво з Росією.

Про це йдеться в проекті доповіді про стан відносин ЄС з Росією, передає DW.

"("Північний потік – 2") посилює залежність Євросоюзу від поставок російського газу, загрожує внутрішньому ринку ЄС, а також йде врозріз з енергетичною політикою ЄС і тому повинен бути зупинений", - йдеться в повідомленні.

Крім того, Євросоюз незадоволений деякими моментами у співпраці з Росією, тому в Європарламенті хочуть припинити дію угоди про партнерство та співробітництво, яка була укладена між ЄС і Росією в 1997 році, після чого щорічно продовжувалася.

Євродепутати пояснюють, що потрібно переглянути умови угоди, оскільки співпраця має відбуватися тільки в тих областях, які "необхідні і представляють взаємний інтерес", при цьому повинні дотримуватися гарантії безпеки для ЄС і сусідніх з ним країн.

Крім того, в ЄС пропонують прийняти аналог "закону Магнітського" (як в США), який би карав Росію санкціями за порушення міжнародного права і прав людини.

Незважаючи на такі жорсткі плани щодо Москви, Європейський Союз все одно вважає Росію ключовим економічним партнером і Брюссель готовий до посилення співпраці, але за умови, що російська влада буде дотримуватися своїх зобов'язань в рамках міжнародного права.

Більше новин Херсона читайте у нашому Телеграм-каналі

Поділитися в Facebook

Тут будуть коментарі і форма залишити коментар ...

Схожi новини