В Україні поступово зникатиме готівка

Національний банк України вважає одним із пріоритетних завдань розвиток електронних платежів і скорочення обсягу готівки в економіці.

Планується до 2020 року знизити показник співвідношення рівня готівки в економіці до ВВП майже в два рази – з 14,6% (в 2015 році) до 7,5%.

Про це пише expres.ua з посиланням на заступника глави НБУ Владислава Рашкована.

"Серед більшості розвинених країн Україна виділяється високим показником співвідношення готівкової маси до ВВП. У 2014 році цей показник становив 18,1%, за результатами 2015 року він дещо скоротився – до 14,6%, разом з тим обсяг готівки в обігу не змінився. Прикладом для України в цьому контексті є Польща, у якої цей показник становить 7,5%. За попередніми прогнозами НБУ, аналогічних показників планується досягти до 2020 року", – сказав Рашкован.

При цьому він підкреслив, що проект безготівкової економіки є ключовим для НБУ. Згідно з результатами дослідження, проведеного для компанії Visa аналітичним агентством Moody's Analytics, поширення електронних платежів сприяло зростанню ВВП України майже на $460 млн (або на 0,07% ВВП) у період з 2011 по 2015 рр.

Як наголошується в дослідженні, розміщеному на сайті компанії Visa, зростання використання платіжних карток в зазначений період сприяло зростанню споживчих витрат на 0,1% в середньому за рік, а також створенню в середньому 13,52 тис. нових робочих місць за весь 5-річний період.

Більше новин Херсона читайте у нашому Телеграм-каналі

Поділитися в Facebook

Тут будуть коментарі і форма залишити коментар ...

Схожi новини