У Парижі з успіхом пройшов перший форум франко-українських асоціацій

У Парижі вперше пройшов Форум українських та франко-українських асоціацій та ініціатив.

Участь у форумі взяло близько 40 асоціацій з усієї Франції, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

«Це перший форум франко-українських асоціацій та ініціатив Франції, який, як кажуть французи, одразу став жертвою свого успіху. Нам вдалося зібрати інформацію про понад 70 асоціацій, а взяти безпосередню участь у ньому приїхало близько 40 асоціацій», - розповів один з його організаторів, представник об‘єднання «Євромайдан – Франція» Ігор Решетняк.

За його словами, форум стане щорічним зібранням і має поглибити зв‘язки між українцями по всій території Франції. «Інформація продовжує надходити з провінцій Франції. Сьогодні тут присутні асоціації з Парижа та Паризького регіону, з Марселя, Тулузи, Бордо, Лілля та інших найбільших міст Франції. Загалом форум відвідало понад 400 відвідувачів», - додав український активіст.

Майданчик для спілкування українців та французів надало посольство України у Франції. За словами українського посла у Франції Олега Шамшура, дипломатична установа із задоволенням підтримала ініціативу, надавши можливість провести зібрання в Українському культурно-інформаційному центрі в Парижі.

«Форум дасть змогу об‘єднати українську громаду Франції та втілити амбіції в абсолютно конкретні проекти, а також надати українцям унікальну можливість представити свої традиції, культуру та кухню, а також можливість більше зрозуміти один одного та скоординувати наші спільні зусилля на поглиблення двосторонніх відносин між двома країнами», - сказав дипломат. 

Його слова також підтримала президент Асоціації нащадків українських учасників Іноземного легіону Франції Аннік Білобран. «Цей проект насправді дуже амбітний, і наша асоціація із задоволенням підтримала його», - сказала вона.

На думку голови Репрезентативного комітету українців у Франції Тараса Горішного, форум сприятиме не лише поглибленню зв‘язків між асоціаціями в таких сферах, як культура, підприємництво, гуманітарна сфера, українські традиції, освіта та релігія всередині Франції, а й виходу на міжнародний рівень. За його словами, комітет у цьому сенсі активно співпрацює зі Світовим конгресом українців, до якого входять українці з 34 країн.

У роботі форуму взяли участь і чимало французьких партнерів українців. Зокрема, президент асоціації «Веселі черевички» Франсуа Бланше розповів про організацію щорічних турне однойменної львівської дитячої школи танців по Франції. «Ми підтримуємо українські таланти і організовуємо щороку сім тижнів турне у французькій провінції дитячих танцювальних груп. Гастролі проходять у департаментах Вандеї, Анжу, Шампань, Бретань, Верхня Жіронда та Ліонський регіон», - поінформував він, додавши, що партнером асоціації виступає ЮНЕСКО. За його словами, українські дітлахи під час подорожей живуть у французьких родинах. Серед іншого, асоціація підтримує педіатричну лікарню у Львові.

Французький режисер-документаліст Бертран Норман прийшов на форум, щоб розповісти про власний проект фільму про українців та Україну. За його словами, фільм готовий на 70%, його героями є прості українці зі Львова, Києва, Одеси та Донецька (що виїхали на час окупації). «Найближчим часом завершаться переговори з французьким телебаченням про майбутню трансляцію фокументальної стрічки. Тут, на форумі, я також познайомився з кількома українцями, які, можливо, стануть новими героями мого фільму», - сказав Норман. 

Помічник одного з французьких депутатів Жером Рагенар та кінопродюсер Крістоф Делор відвідали форум, щоб знайти нових партнерів та учасників для майбутнього українського фестивалю, який фінансуватимуть приватні європейські структури. «Україна – це унікальна країна, яку мало знають тут, у Франції. Завдяки фестивалю ми плануємо відкрити очі французам на потенціал вашої країни та її мешканців. Жодної політики, лише переваги ментальності, сили духу, традиції та історія вашого народу», - сказав Рагенар.

Більше новин Херсона читайте у нашому Телеграм-каналі

Поділитися в Facebook

Тут будуть коментарі і форма залишити коментар ...

Схожi новини