«Тушки» і Пелих

Коней на переправі не міняють? Міняють! І не тільки коней…
За це чергове доленосне рішення проголосувало 69 народних обранці. Лише один депутат, вочевидь представник “ворогуючої” фракції кандидатуру професора, відомого в країні фахівця у галузі свинарства, не підтримав.

Судячи з того, що на сесію поквапно прибув навіть столичний чиновник Ігор Яковлєв, котрий представляє у раді “Нашу Україну”, колишня президентська “сила” все ще сподівалася посадити у головинське крісло свого представника. Кого? Звісно – кого.
Нинішній лідер містечкової опозиції Борис Сіленков хвацько вибіг на трибуну із… автосрькою “Програмою кандидата на посаду голови обласної ради”.
Писана ця програма, очевидно, задовго до того, як представники Партії регіонів усе ще визначалися, кому із однопартійців на виборах очільника ради віддати перевагу – професору Віктору Пелиху чи представникові відомої фірми “Чумак” Володимиру Буренку.
Розсекречувати “Програму” її автор, який перед вильотом із губернаторського крісла встиг ще й стати заслуженим економістом України, не став. Депутат Сіленков пішов громити нинішню владу за те, що передова (при ньому, любимому, аякже!) область знову стала депресивною. Ще гірші перспективи, на думку Бориса Віталійовича, підстерігають нас вже у недалекому майбутньому:
– Після прийняття бюджетного Кодексу 99 відсотків наших органів місцевого самоврядування (крім Херсона) будуть нидіти у злиднях…
До слів економічного провидця ніхто, відчувалося, і не прислухався, а один із депутатів (Віктор Нагребецький) закликав критика не наслідувати солов’я…
Перед обранням нового голови облради у сесійній залі сталося переформатування політичних сил. Депутати Євген Протасов і Альона Ротова заявили про свій вихід відповідно із партії “Батьківщина” і КПРС (компартії робітників і селян). Робітничо-селянська депутатка тут же стала “регіоналом”.
Потім сесія достроково припинила повноваження голови облради Володимира Демьохіна, подякувавши, передала на Київ свою Почесну грамоту і квіти. А за кілька хвилин народні обранці уже голосували за наступника.
Оскільки у виборчому бюлетені значилася лише одна безальтернативна кандидатура (Віктора Пелиха), процес обрання голови пройшов спокійно. Рідко хто з депутатів заходив у ритуальну кабінку – для таємного голосування.
Новобраний голова обласної ради Віктор Пелих, приймаючи поздоровлення, запевнив:
– Будемо працювати на перспективу. Хоча каденція роботи сесії обласної ради V скликання закінчується через 100 днів, та якщо працювати вдвічі продуктивніше, то матимемо результати значно вищі. Запевняю, що обласна рада працюватиме плідно, консолідовано та конструктивно. Усе найкраще, що було напрацьовано депутатським корпусом ради протягом кількох каденцій, буде підтримуватися і надалі. Першочергові питання, які підіймалися роками, будуть вирішуватися демократичним діалогом. Впевнений, спірні питання будуть вирішені під час аргументованих дискусій.
На прес-конференції один із журналістів запитав у спікера, чи слід вважати його головою ради депресивної області. Віктор Пелих заперечив:
– Мені не подобається визначення Херсонської області як депресивного регіону в Україні, – наголосив голова облради. – Тому переконаний, що обласна рада V скликання та облдержадміністрація на чолі з Миколою Костяком зроблять усе можливе для того, щоб Херсонщина не називалася ніким депресивною.
У свою чергу не приховував задоволення і Микола Костяк:
– Віктор Пелих – саме та людина, яка здатна об’єднати всі політичні сили в області та налагодити конструктивний діалог на благо процвітання Херсонщини. Зі свого боку обласна державна адміністрація готова до співпраці за всіма напрямками, адже головне завдання органів влади і місцевого самоврядування – працювати на територіальну громаду.
До сказаного додати нічого. Лишається одне – чекати.

http://old.vgoru.org/old/modules.php?name=News&file=article&sid=9336

Більше новин Херсона читайте у нашому Телеграм-каналі

Поділитися в Facebook

Тут будуть коментарі і форма залишити коментар ...

Схожi новини