Цюрупинську повернуть історичну назву

21 травня 2015 року в Україні вступили у дію декомунізаційні закони (закон "Про засудження комуністичного і націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні і заборону пропаганди їхньої символіки" та «Про доступ до архівів репресивних органів комуністичного тоталітарного режиму 1917 - 1991 років», «Про увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 років)».

Цими документами, зокрема, забороняють радянську символіку, засуджують комуністичний режим, відкривають архіви КДБ і визнають борцями за незалежність України воїнів УПА.

Після оприлюднення вищезазначених законів в місті було проведено ряд заходів щодо перейменування міста. Проходили громадські обговорення, в соцмережах та на офіційному сайті ЦМР проведено соціальні опитування щодо варіантів назви, проінформовано населення у засобах масової інформації з даного питання тощо. Але, громада Цюрупинська так і не дійшла згоди щодо назви, а думки місцевих жителів розділились. Тому, до визначеного законодавством терміну у місті залишалась колишня назва.

Сьогодні до міського голови зателефонували з Українського інституту національної пам’яті та проінформував про те, що станом на 21 листопада 2015 року питання про перейменування Цюрупинська залишається відкритим. Інститут буде рекомендувати Верховній Раді на затвердження рішення про повернення місту історичної назви – «Олешшя».

Більше новин Херсона читайте у нашому Телеграм-каналі

Поділитися в Facebook

Тут будуть коментарі і форма залишити коментар ...

Схожi новини