Тарифні наперстки

Якщо скласти рейтинг найпопулярніших слів у нашому місті, то "тарифи" посядуть чи не перше місце.

Нагадаємо читачам, що на засіданні Кабміну ще 18 січня Микола Азаров згадав про Херсон. В інтернетній соціальній мережі прем'єр-міністра знайши жителі нашого міста та поскаржилися на підвищення кварплати.
Прем'єр-міністр обурився. Він сказав, що для цього немає жодних підстав, тому дав прочуханки міністру ЖКГ Анатолію Близнюку за те, що той не проконтролював ситуацію.
На довершення став вимагати від місцевих керівників скасувати підвищення тарифів. Резонанс від маленького повідомлення у соціальній мережі пішов по всій Україні.
Цим питанням вже займається Генпрокуратура, заступник головного прокурора країни взяв справу під особистий контроль. Підключились до "полювання на відьом" і правоохоронці. Заступник міністра МВС Сергій Черних заявив: посадовців, які на місцях без жодних причин підвищили тарифи, треба покарати. Яким саме чином – не уточнюється. Вішати, розстрілювати та забивати камінням чиновників, звісно, не стануть. Але я думаю, шановні, вже зовсім скоро ми станемо свідками "публічних страт".
Повернемось до Херсона. Наш міський голова відповів на звинувачення Азарова. Володимир Сальдо послався на Методику, затверджену самим Кабміном. Мовляв, херсонська влада все зробила законно. Але чому саме тарифи в місті зросли і які для цього були причини – адекватно ніхто так і не відповів. Головним аргументом чиновників є листи від територіального відділення Антимонопольного комітету. Мовляв, він перевірив проекти рішень виконкому про запровадження тарифів на послуги з обслуговування будинків та прибудинкової території "на підставі здійснених підприємствами-надавачами послуг розрахунків". Територіальне відділення АМКУ обурилось такою заявою і заявило, що міська рада "вводить в оману громадськість". Усі завмерли в очікуванні сенсації. Але все виявилось набагато простіше. Територіальному відділенню просто не сподобались деякі формулювання. Антимонопольний комітет погоджує лише порядок встановлення тарифів. Це комплекс заходів, пов'язаних з процедурою підготовки, обґрунтуванням і поданням пропозицій щодо зміни тарифу, а також процедурою їх розгляду та затвердження. Ось і вийшло, що порядок визначення тарифів, які затвердили 20 грудня, "відповідає вимогам законодавства про захист економічної конкуренції". А ось скільки саме ми з вами будемо сплачувати, залежить від рішення органів місцевого самоврядування. Виходить, що формально все зробили правильно. А ось прем'єр-міністру не сподобалось...
Херсонський виконком все ж пішов на поступки. І 24 січня прийняв рішення не скасувати, а лише призупинити дію нових тарифів. На який термін – невідомо. Усе це нагадує гру у наперстки: ніби й слідкуєте за кожним рухом шахрая, але майже ніколи не вгадуєте, де кулька. Так от розібратися в усіх цих загадкових рухах має перевірка.
У лютому Держфінінспекція перевірить комунальні підприємства сфери ЖКГ. Підвищення тарифів дослідять на обгрунтованість, а також законність використання коштів, які споживачі сплатили за послуги. Якщо виявиться, що тарифи збільшили "просто так", матеріали потраплять до правоохоронців. Десь у глибині душі з'явилась надія, що нашого мера та його соратників можуть покарати...
До речі, якщо маєте цікаву інформацію про підвищення комунальних тарифів, Держфінінспекція чекає на вас. Телефон довіри: (044) 4253818. Як писав класик, "довбайте сю скалу"...

http://old.vgoru.org/old/modules.php?name=News&file=article&sid=11536

Більше новин Херсона читайте у нашому Телеграм-каналі

Поділитися в Facebook

Тут будуть коментарі і форма залишити коментар ...

Схожi новини