Таємниці на вулиці Червонофлотській

Мешканці будинку 16 по вул. Червонофлотська у м. Херсоні написали в редакцію “Вгору”: “...В течение последних нескольких недель в нашем доме проводится незаконная агитация о создании объединения собственников многоквартирного дома. Агитацию проводит адвокат юридического бюро “Эгида” Никишенко Валерий Александрович от лица несуществующей на самом деле инициативной группы жильцов...”.

Тривогу мешканців будинку викликало також і те, що представник “Егіди” Валерій Никишенко не лише роз’яснював, що таке об’єднання співвласників багатоквартирних будинків, а й одночасно збирав підписи під якимись анкетами: “Он ходил по квартирам, расспрашивал одиноких и престарелых жильцов об их наследниках и завещаниях, раздавал анкеты, в которых многие из жильцов, не вникая, оставили образцы своей подписи”.
Цікаво, що одна з ініціаторів установчих зборів мешканців будинку № 16 – пані С. – “киевлянка, приезжающая на несколько дней в неделю в Херсон по своим делам... накануне же описываемых событий С. начала вести активные переговоры с жильцами, агитируя их создать в нашем доме ОСМД”.
На думку мешканців будинку № 16, юридичне бюро “Егіда” та пані С. хочуть примусово створити в їхньому будинку ОСББ (Об’єднання співвласників багатоквартирного будинку), щоб у подальшому надбудувати “пентхауз”, передати підвальні приміщення в оренду під офіси комерційним структурам та створити у подвір’ї комплекс гаражів.
І ось 17 вересня 2007 року відбулися загальні збори будинку. І тут виявилося, що жильці двох квартир, які нібито складають “ініціативну групу”, знати не знають ні про яке ОСББ і ні до якого юридичного бюро не зверталися!!! Налякані цими подіями люди категорично відмовилися вступати до ОСББ, і записали це рішення у протоколі зборів. Копії протоколу направили до ЖЕК-1 та до виконавчого комітету Суворовської районної ради м. Херсона.
Щоб з’ясувати позиції усіх сторін конфлікту, ми звернулися до директора ТзОВ “Адвокатсько-юридичне бюро “Егіда” Олега Миколайовича Шинковського. За його словами, мешканець однієї з квартир цього будинку звернувся до його бюро з проханням захистити подвір’я та будинок від бездіяльності ЖЕКу та безкультур’я молоді, що відпочиває у нічному клубі “Шоколад” і перетворила двір на “громадський туалет”. Прізвище мешканця-ініціатора Олег Миколайович не назвав.
Більше того, за словами Олега Миколайовича, “Егіда” проводила “інформаційно-роз’янювальну кампанію” серед мешканців будинку №16 на абсолютно безкоштовних засадах! Щодо збору підписів, то зі слів пана Шинковського, це дійсно проводилося, але мало “суспільно-корисну мету”. Але самі анкети не показав, пославшись на те, що юрист, який займається цією справою, відсутній, а сам він не знає, де знаходяться анкети...
Щодо звинувачень у примусовому створенні ОСББ, то це, на думку директора “Егіди”, не відповідає дійсності та чинному законодавству, бо відповідно до ст. 6 Закону України “Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку” рішення про створення ОСББ приймається шляхом голосування на загальних зборах, де присутні 2/3 від загальної кількості мешканців.
На питання, чому юридичне бюро розіслало листа про збори від імені мешканців трьох квартир, адже до них звернулась лише одна особа, – пан Шинковський обережно сказав, що та особа мала усні домовленості з мешканцями інших двох квартир.
А може, причина в тому, що відповідно до тієї ж ст. 6 право на скликання установчих зборів з метою прийняття рішення про створення ОСББ має лише ініціативна група з жильців трьох квартир? А одній особі це не “по зубах”?
На жаль, знайти пані С. ми не змогли, тому й отримати коментарі від неї не вдалося.
Насамкінець хочеться сказати шановним читачам: у створенні ОСББ є багато як позитивних, так і негативних сторін. Але найважливіше – щоб у вашому ОСББ був чесний та порядний управитель. Якщо він виявиться не таким – якнайшвидше збирайте збори і міняйте його негайно. А обравши нового голову – контролюйте його діяльність.
І нагадую: ніколи нічого не підписуйте, не прочитавши текст і не зрозумівши до кінця, під чим підписуєтеся.

Діяльність громадської приймальні Херсонського обласного Фонду милосердя та здоров’я підтримується БФ “ТЦ “Каунтерпарт”, ОБСЄ та Міністерством закордоних справ Данії, а також проектом Американської асоціації юристів “Правова ініціатіва в Центральній Европі та Евразії (ABA/CEELI), що фінансувається USAID.

http://old.vgoru.org/old/modules.php?name=News&file=article&sid=5929

Більше новин Херсона читайте у нашому Телеграм-каналі

Поділитися в Facebook

Тут будуть коментарі і форма залишити коментар ...

Схожi новини