Світова громадськість виступила на захист Віктора Маруняка

Місяць тому, щойно стало відомо про затримання правоохоронцями (нібито за хабарництво) голови Старозбур’ївської сільради Віктора Маруняка, – журналісти “Вгору”, громадські активісти, екологісти та просто небайдужі громадяни утворили ініціативну групу по розслідуванню справжніх причин утримання його за ґратами.

Бо всі, хто знає Віктора Васильовича, переконані: насправді його “закрили” за те, що насмілився судитися із загарбниками Нижньодніпровських плавень, які мають стати національним парком.
Одночасно з нами на захист Віктора Маруняка та його справи – врятування пониззя Дніпра від дерибану й подальшого розорення – виступили десятки екологічних організацій, свідомих громадян України та багатьох інших країн. Адже реліктові Нижньодніпровські плавні – то цінність не лише громади нашої області, нашої держави, то – цінність світового значення.
Першою нас підтримала екологічна організація “Печеніги”, яка є членом Міжнародного соціально-екологічного Союзу. Це її активісти організували листи з усіх кінців світу до Президента України, прем’єр-міністра, генерального прокурора, т.в.о. голови Служби безпеки України, міністра внутрішніх справ, Уповноваженого з прав людини в Україні – від Всеукраїнського екологічного руху “Хортицький Форум”, Комітету експертів Ради Європи з формування Пан'європейської екологічної мережі, Ради Міжнародного Соціально-Екологічного Союзу, Громадського екологічного центру Республіки Саха (Якутія, Росія), Нижньодніпровської громадської басейнової ради, Всеросійського товариства охорони природи, Російського національного комітету Міжнародного союзу охорони природи, (IUCN), Громадського об’єднання “Екодом” (Мінськ, Білорусь) та багато інших організацій. Листи українським високопосадовцям також написали радник по Східній Європі, Північній і Центральній Азії Всесвітнього союзу охорони природи професор О. Яблоков (Москва, Росія); директор Інституту екології (ІНЕКО) Національного екологічного центру України В. Мальцев; голова Української екологічної асоціації “Зелений світ” М. Коробко; член Ради зі сприяння розвитку інститутів громадянського суспільства і прав людини при Президенті Російської Федерації С. Забелін; Президент Асоціації евенків Російської Федерації, Віце-президент Асоціації евенків Республіки Саха (Якутія) І. Атласов та багато інших небайдужих людей.
Кампанія “Ні!” – розграбуванню Нижньодніпровського національного парку! Підтримку його захиснику – Віктору Маруняку!" розпочалася наприкінці березня, а вже 9 квітня до неї приєдналися 85 громадських організацій та небайдужих людей з усього світу, і щодня їх стає все більше.
Вони пишуть до керівників держави Україна та керівників правоохоронних органів: “...Просимо Вас:
1) провести негайну перевірку законності порушення Херсонською обласною прокуратурою кримінальної справи N 500040-08 щодо голови Старозбур’ївської сільської ради Віктора Маруняка;
2) провести перевірку законності дій посадових осіб Голопристанської райдержадміністрації Херсонської області щодо розпорядження землею;
3) притягнути до відповідальності посадових осіб Голопристанської райдержадміністрації,
Херсонської обласної прокуратури, УБОЗу УМВС, винних у незаконних діях або бездіяльності щодо відчуження земель та затриманні та арешті Віктора Маруняка;
4) сприяти прискоренню створення Нижньодніпровського національного парку та скерувати відповідні листи до голів державних адміністрацій області щодо важливості збереження земельних ділянок, що мають увійти до складу даного парку та недопущення їх відчуження.
До нашої справи також долучилися відомі в Україні та за її межами спеціалісти з екологічного права Ольга Мелень (ГО “Екологія. Право. Людина”, Львів) та Іван Бригадир (ГО “ЕкоПраво-Харків”). Від Херсонського обласного Фонду милосердя та здоров’я інтереси Віктора Маруняка захищатимуть двоє адвокатів – один херсонський та один київський. Обидва – з великим досвідом роботи в органах прокуратури.
Зайве говорити, що публікації газети “Вгору” ми розсилаємо усім правозахисним організаціям в Україні та високопосадовцям України, від яких залежить об’єктивне розслідування справи Віктора Маруняка, а також залежить, чи бути Національному природному парку у пониззі Дніпра.
А яка позиція в цій справі Херсонської прокуратури? Наші однодумці з ЕкГ “Печеніги” ще 23 березня звернулися до Генерального прокурора України, прокурора Херсонської області з вимогою взяти під особливий контроль справу Віктора Маруняка.
І ось що відповіла Херсонська прокуратура (09.04.08 N 06/-2915-08): “Повідомляю Вас, що досудове слідство по вищезазначеній кримінальній справі проводиться відповідно до вимог діючого кримінально-процесуального законодавства України, хід слідства контролюється керівництвом прокуратури Херсонської області. Начальник слідчого відділу прокуратури Херсонської області В. Пономаренко”.
Керівник ЕкГ “Печеніги” Сергій Шапаренко та його команда вирішили прояснити, що саме Херсонська прокуратура розуміє під “вимогами діючого кримінально-процесуального законодавства України”, і надіслали прокурорам листа з питаннями:
1. Чому у відношенні до В.Маруняка, хворого на серце та виразку шлунка, одруженої людини, яка має двох дочок і стару матір (інваліда 2-ої групи), прокуратура наполягала саме на арешті як запобіжному заході, під яким його тримали протягом більше двох тижнів?
2. Що саме таким запобіжним заходом попереджала прокуратура – можливість того, що В. Маруняк сховається, або заважатиме слідству?
3. Чому під час утримання В. Маруняка в ІВС в нього декілька разів трапилися серцеві напади?
“Печеніги” пропонують усім небайдужим людям поцікавитися, що ж саме херсонські прокурори розуміють під законністю своєї діяльності:
– Прокуратура Херсонської області: 73022, м. Херсон, вул. Петренка, 33;
– Генеральна Прокуратура України: 01011, Київ-11, вул. Різницька 13/15.
“Чим пильніше буде прикута увага громадськості до даної справи, тим законніше вона розв'язуватиметься!” – переконані громадські активісти.

P. S.
Нагадаємо: тільки за тими документами, які вдалося здобути “Вгору”, “спритники” від влади вже “відрізали” від плавень майже 5000 га території, що мала стати національним парком... І без всякого сумніву віддали Товариству з обмеженою відповідальністю “Дельта-люкс” в оренду на 49 років за ціною...1 гривня за гектар!

http://old.vgoru.org/old/modules.php?name=News&file=article&sid=6560

Більше новин Херсона читайте у нашому Телеграм-каналі

Поділитися в Facebook

Тут будуть коментарі і форма залишити коментар ...

Схожi новини