Світлій пам’яті Івана Куліди

У п’ятницю 6 липня минає два роки із дня трагічної загибелі Івана Куліди.

Він спалив себе перед дверима обласного Апеляційного суду – на знак протесту проти беззаконня суддів. “Я йду на самоспалення, щоб захистити нещасних пенсіонерів”, – написав перед смертю Іван Куліда. “Сподіваюсь, хоч цим я вам допоможу!”, – були його останні слова.
Після трагедії люди щодня приносили на місце самоспалення квіти – вшановували пам’ять Івана Куліди. А через кілька днів жовте коло трави на газоні біля Апеляційного замінили новим зеленим дерном і посадили на тому місці дерево. Щоб суддів не мучило сумління?...
Прокуратура порушила кримінальну справу за фактом доведення до самогубства, але так і не знайшла винних.
А голову Апеляційного суду Анатолія Іванищука Президент України нещодавно нагородив орденом «За заслуги» ІІ ступеня. І на всіх центральних вулицях з’явилися його портрети з підписом: „Вірю в справедливість”. Іван Куліда теж вірив у справедливість, тільки йому довелося заплатити за це життям...
Нагадаємо, що сказав про вчинок Івана Куліди настоятель церкви Святої Олександри протоієрей Андрій Калита: “В історії є такі випадки, коли людина жертвує своїм життям заради істини, заради порятунку інших – тоді це не вважається гріхом. Тоді це – подвиг”.
Журналісти незалежних видань та громадські діячі 6 липня о 12.30 покладуть квіти на місце подвигу заради справедливості. Ми сподіваємося, що до нас приєднаються інші херсонці і прийдуть пом’янути Івана Куліду.

http://old.vgoru.org/old/modules.php?name=News&file=article&sid=5596

Більше новин Херсона читайте у нашому Телеграм-каналі

Поділитися в Facebook

Тут будуть коментарі і форма залишити коментар ...

Схожi новини