Свято хранителів джерел мудрості

Уже в 9-10 столітті в Київській Русі рукописні книги називали “джерелами мудрості”, “ріками, що наповнюють Всесвіт”, “втіхою сумуючих”. Їх дуже цінували і берегли, як справжні скарби.

Щоправда саме слово “бібліотека” з’явилося лише у кінці 15 ст., та й то з роз’ясненням збоку – “книжный дом”. Нині ж воно звичне і знайоме кожному з нас, так само, як і професія бібліотекаря. А в останній день вересня ми відзначаємо Всеукраїнський день бібліотек.
Обласна бібліотека ім. Олеся Гончара зробила останні три дні справжнім святом для всіх любителів книги: і читачів, і співробітників не тільки міських, але й сільських бібліотек, і для всіх бажаючих. Заступник Генерального директора бібліотеки ім. Олеся Гончара Галина Шендерук розповіла, що вже 28 вересня відбувся обласний фестиваль сільських бібліотек “Бібліотечна палітра Херсонщини” під девізом “Віват, бібліотеко!” У ньому взяли участь дев’ять кращих сільських осередків книжної культури, які яскраво і творчо презентували свою роботу. Кращими визнали Новопавлівську ( Каланчацького р-ну), Велетенську (Білозерського р-ну), села Асканія-Нова (Чаплинський р-н) та Тарасівську Цюрупинського р-ну. Переможці отримали призи від обласного Управління культури: телевізори з приставками за 1 і 2 місця та магнітоли –за треті.
Дуже сподобався учасникам флеш-моб на площі біля нашої головної бібліотеки: грала музика, люди танцювали, вигукували: “Віват, бібліотеко!”, а згодом випустили в небо двісті повітряних кульок з візитками свого закладу. Безперечно, це додасть йому нових читачів. А ще цього дня урочисто відкрили Регіональний навчальний центр для бібліотекарів міста і області. “Тут, у просторому приміщенні, обладнаному десятьма комп’ютерами з доступом до Інтернету, вже з початку жовтня наші співробітники проводитимуть для своїх колег семінари і тренінги, допомагатимуть їм оволодіти комп’ютером. Створенню Центру сприяли Фонд Білла Гейтса спільно з Міністерством культури і туризму України – вони придбали комп’ютери, а міська влада допомогла з ремонтом приміщення. У час, вільний від занять з бібліотекарями, наші читачі зможуть користуватися послугами Центру,” – говорить Галина Шендерук.
Під час фестивалю експонувалися шість виставок живопису, фотографії, вишивки, які заслуговують на окрему розповідь.
Сьогодні ж у бібліотеці не менш цікава пізнавальна програма. Для студентів цього дня відкриють “святую святих” – книгосховище. Це буде квест “Дякую, сам знайду.” Юнаки і дівчата отримають завдання знайти вказану книгу самостійно у величезному приміщенні, серед тисяч інших. Для усіх бажаючих представлять слайд-презентацію “Бібліотечний екстракт: найцікавіші, найвідоміші, найбільші бібліотеки саме для вас”. Також уперше відчинить свої двері відділ реставрації, щоб показати справжній майстер-клас “Школа ремонту” книги. Відвідувачі зможуть побачити найцінніші надбання бібліотеки і дійсно “доторкнутися до дива” – книжок віком понад триста років, мініатюр розміром 1,5-2,5см, зі старовинними екслібрисами та автографами авторів. У цей день, коли усі Віри, Надії, Любові і Софії відзначають свої іменини, бібліотека теж зробить їм подарунок: безкоштовний річний абонемент на її відвідування. А ще це день вибачення боргів – можна повернути книги, які ви довго тримали вдома, і не сплачувати за це пеню.
Незвичайна виставка буде презентована сьогодні, 30 вересня, працівники бібліотеки назвали її: “Зразок для наслідування: Людина Читаюча.” Три сім’ї, які є читачами бібліотеки вже у двох-трьох поколіннях, такі собі читацькі династії, і їхні улюблені книжки, а також книги, які користуються найбільшим попитом.
Одним словом, у нашій “головній” бібліотеці роблять усе можливе, щоб зацікавити і заохотити до читання всіх, а особливо – молодь, яка, на жаль, нині читає набагато менше, ніж потрібно для формування душі і світогляду. Віссаріон Бєлінський свого часу писав: “Книга є життя нашого часу. Її усі потребують – і старі, і молоді, і ділові, і ті, які нічого не роблять; діти – також.” Тож нехай дорога до бібліотеки завжди буде жаданою, такою, що дає передчуття радості від хвилюючої зустрічі з джерелами людської мудрості.

http://old.vgoru.org/old/modules.php?name=News&file=article&sid=9590

Більше новин Херсона читайте у нашому Телеграм-каналі

Поділитися в Facebook

Тут будуть коментарі і форма залишити коментар ...

Схожi новини