Скільки часу потрібно збирати на квартиру в Україні та у Європі

Киянину доведеться витратити на збір першого внеску вдвічі менше часу, ніж лондонцям.

Експерти JLL вирахували реальну доступність квартири з однією спальнею площею в 50 кв. м в центрі європейських столиць, оцінивши, яку частину зарплати потрібно витрачати на її оренду або купівлю.

У Києві середня зарплата в січні була на рівні 7126 грн. При перерахунку на фунти стерлінгів вийшло, що середня вартість оренди в центрі становить 315 фунтів. А щоб накопичити 2959 фунтів (112,5 тис грн. - 10% вартості) на початковий внесок і взяти іпотечний кредит українцеві потрібно збирати по 10% середнього столичного заробітку більше 13 років.

У той же час, за даними JLL, жителям лондона необхідно 26 років, щоб зібрати кошти на початковий внесок (якщо по 10% відкладати від зарплати на місяць).

Варто відзначити, що ще 10 років тому для лондонця із середньою зарплатою цей період займав лише 15 років.

На другому місці за вартістю житла йде Париж: його жителю із середньою зарплатою в 1750 фунтів стерлінгів буде потрібно 22 роки, щоб накопичити на перший внесок. Для жителів Риму з середньою зарплатою в 1200 фунтів стерлінгів цей термін складе 20 років.

Всього експерти JLL проаналізували 15 міст, з яких жителям 10 європейських столиць необхідно як мінімум удвічі менше часу, ніж лондонцям і парижанам, щоб зібрати перший внесок на квартиру. Так, для Праги цей термін становить 13 років, у Мадриді - 12 років, в Цюріху - 11 років, в Берліні і Дубліні - 10 років, в Копенгагені - 7 років.

Більше новин Херсона читайте у нашому Телеграм-каналі

Джерело: Економіст
Поділитися в Facebook

Тут будуть коментарі і форма залишити коментар ...

Схожi новини