Шлях новорічної ялинки. Фоторепортаж

Шлях новорічної ялинки. Фоторепортаж

Ялинка - невіддільний атрибут новорічних свят. Херсонці можуть вибрати, яке святкове дерево придбати: живе зрубане, живе у горщиках чи штучне.

Звідки у містах з’являються живі зрубані ялинки чи сосни? Наприклад, з Олешківського лісомисливського господарства, пише Держпродспоживслужба у Херсонській області.

“Ми протягом року постійно проводимо так звані санітарні рубки лісу, аби прибрати застарілі, недорозвинені чи хворі дерева, і для того, аби прорядити насадження, щоб дерева не заважали одне одному рости. З початку грудня ми починаємо дивитись на стан верхівок таких дерев – якщо вони товарного вигляду, то ми її продаємо для новорічних свят. Інша частина дерева йде на дрова”– розповідає начальниця відділу лісового господарства Олешківського лісомисливського господарства Юлія Хомченко.

Після того, як людина придбала у лісництві сосну, на неї кріпиться спеціальна пластикова бірка, на якій є номер і штрих-код.  Якщо номер ввести у спеціальній програмі yalynka.info, то з’явиться інформація, що ялинка походить саме з цього господарства.

Багато мешканців Херсонщини надають перевагу ялинкам у горщиках – їх можна висадити на подвір’ї. Вони дорожчі за зрубані дерева, але даруватимуть радість не один рік.

За словами співвласника розсадника в Олешках Петра Кітаєва, щороку попит саме на таких хвойних красунь збільшується. Перевагу надають тим деревам, які швидше ростуть. Наприклад сосні, яка за рік стане вищою на метр. А от блакитній ялинці для цього потрібно 5 років.

На жаль, не всі зрубані ялинки потрапляють до осель – багато їх лишається. Тому працівники Держпродспоживслужби звертаються до представників місцевої влади, аби вони подбали і про долю дерев, які підприємці не зможуть реалізувати. Зазвичай їх лишають і вони перетворюються на сміття. У багатьох містах не лише за кордоном, а й в Україні цим деревам знаходять застосування – пускають на дрова, годують тварин у зоопарках, використовують у косметичних цілях тощо.

Фото Олександра Корнякова

Поділитися в Facebook

Тут будуть коментарі і форма залишити коментар ...