Розплющте очі! Ширше! Ширше!

У вистав­ковому залі Спілки художників 18 жовтня відкрилася дуже незвичайна виставка під промовистою назвою “Широко відкритими очима”.

На перший погляд, нічого незвичайного тут немає: на стінах – багато картин олією та акварелей, є навіть графіка, гобелен і бісер. Усе дуже радісне і щире. Щось просто “проситься” прикрасити кімнату, щось уявляєш ілюстрацією до книжки. Цікаві натюрморти, чудові пейзажі, дивні водні простори і неймовірна кількість квітів... Одразу видно – жіночих рук справа.

Нічого не скажеш, виставка справді “жіноча” . Але не в цьому її “родзинка” . Річ у тому, що автори – художники-початківці, вони тільки вчаться всім премудростям художнього мистецтва (хто півроку, хто півтора). Але в той самий час вони і не студенти – люди вже сформовані, дуже різні і за віком, і за професіями (лікарі, бізнесмени, учені, банківські працівники, модельєри). У якийсь момент прагнення навчитися малювати (нехай навіть у зрілому віці) взяло гору, і вони вирішили реалізувати свою мрію. Або звернулися до мистецтва у пошуках справжньої себе. А допомагає їм у цьому відома херсонська художниця і педагог з 34-річним стажем Світлана Білецька.

Отже, героїні цієї виставки – дорослі учениці Світлани Анатоліївни, які почали малювати зовсім недавно – Юлія Гора, Наталя Дяченко, Ольга Завальнюк, Олена Захарова, Галина Москаленко, Наталія Надеїна, Наталія Романюк, Олена Сергєєва, Наталя Труфакіна та одинадцятирічна Сюзанна Хнусян. Ці жінки не побоялися зробити крок назустріч своїй мрії, здійснити крутий поворот у житті. Вони рішуче знову “сіли за парти”. Вони дійсно зачаровані мистецтвом і дивляться на світ широко відкритими очима. Недарма їх педагог, їх Майстер Світлана Білецька зізнається, що їй подобається бачити очі своїх учениць. А чому тут дивуватися: очі – дзеркало душі людини.

І нехай із дітьми працюється простіше, зате з дорослими, з їх амбіціями, з їхньою впевненістю в собі, з їх уже сформованою точкою зору – набагато цікавіше. І навряд чи хто зрозуміє, що “першоджерелом”  кількох натюрмортів є одна й та сама композиція, бо різні очі її побачили по-різному, різні серця додали свої відчуття – через колір, через форму, через композицію. Та й звичайними уроками малювання Світлана Анатоліївна не обмежується – і фахівців для бесіди з історії мистецтв запрошує, і походи в гості до художників  у майстерні організовує.

Тож не бійтеся змінювати життя, виходити зі звичної зони комфорту і починати щось нове, незважаючи на вік. Подивіться, як це зробили ці надзвичайно сміливі жінки – щиро, потужно та яскраво! І нехай їхній приклад стане вам натхненням.

Встигнути приєднатися до щастя цих талановитих жінок і подивитися на світ їхніми широко розплющеними очима можна до 31 жовтня.

Більше новин Херсона читайте у нашому Телеграм-каналі

Поділитися в Facebook

Тут будуть коментарі і форма залишити коментар ...

Схожi новини