Рецепти для принадження інвестора

Сьогодні в Україні жодна людина не може бути впевнена у тому, що її власність не відніме якийсь загарбник.

При цьому він буде розмахувати рішенням суду, де біле названо чорним, і навпаки. Але історія, яку ми вирішили надрукувати, вражає тим, що власність придбана у держави (розпорядником майна була податкової інспекція), і була оформлена за всіма правилами, зареєстрована в усіх передбачених законом установах, але...
Наприкінці 2002 року радгосп-завод “Янтарний” заборгував у бюджет держави чималу суму, і херсонські податківці виставили на продаж частину його власності – базу відпочинку “Дніпро” в Антонівці. На відкритому аукціоні базу купив “Таврійський Християнський Інститут” за 294 тисячі грн., вчасно переказав усю суму, договір купівлі-продажу оформив та зареєстрував у БТІ.
Далі новий власник почав оформлювати земельну ділянку, на якій розміщені будівлі бази відпочинку. Антонівська селищна рада дала позитивний висновок: “про вилучення земельної ділянки орієнтовною площею 4,8 га із землекористування комунального підприємства радгосп-заводу “Янтарний” та передачу її в оренду на 49 років “Таврійському Християнському Інституту” (№ 195 від 29.12.2003). Отримав і дозвіл голови облдержадміністрації на розробку проекту відведення землі в оренду, і згоду радгоспу-заводу “Янтарного”, і погодження проекту від Херсонського міського управління земельних ресурсів, і кадастровий номер ділянки. А 20 жовтня 2004 р. сесія Антонівської селищної ради теж погодила проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки в оренду ТХІ. Все як прописано в законодавстві.
І раптом на початку 2005 року керівництво Інституту дізнається, що корпорація “ІнтерКомі ЛТД” звернулася до Господарського суду з позовом до ТХІ “про усунення перешкод в користуванні майном” – тією самою земельною ділянкою в Антонівці (4,8 га) та розташованою на ній базою відпочинку “Дніпро”. Корпорація додала до позову копію рішення виконкому Антонівської селищної ради “про відведення земельної ділянки в постійне користування корпорації “ІнтерКомі ЛТД” від 01.02.1995 року(!). ТХІ довелося також подаватися до суду…
У 2005-2006 роках кілька судів першої й апеляційної інстанцій винесли рішення на користь Таврійського Інституту.
Доречно навести кілька цитат з рішень судів:
“…Корпорація “ІнтерКомі ЛТД” ніколи не була зареєстрована належним чином користувачем цієї ділянки, що підтверджено матеріалами справи…”. Суд визнав недійсним рішення Антонівської селищної ради від 01.02.1995 р. №14 “Про виділення земельної ділянки в постійне користування корпорації “ІнтерКомі ЛТД” – як таке, що прийняте з порушенням діючого на той час земельного законодавства (суддя Л.Немченко, справа №16/119-О-05, 8 липня 2005 р.)
Запорізький апеляційний суд встановив:
“платником земельного податку з 1992 року до моменту продажу молодіжного табору “Дніпро” був радгосп-завод “Янтарний”, а не корпорація “ІнтерКомі ЛТД”. І що земельна ділянка, надана корпорації “ІнтерКомі ЛТД” під будівництво бази відпочинку “Дніпро”... “ніколи не вилучалася із користування радгосп-заводу “Янтарний”.
Згоди на вилучення цієї ділянки радгосп-завод не давав до аж 2003 року, коли базу відпочинку купив ТХІ.
Запорізький апеляційний суд також встановив, що:
“...в діях колишнього голови Антонівської селищної ради Гайворонського А.С. присутні ознаки злочину, а саме: підроблення документів, печаток, штампів та бланків, їх збут, використання підроблених документів. Відмова у порушенні кримінальної справи у відношенні колишнього голови Антонівської селищної ради Гайворонського А.С. мотивована нереабілітуючими підставами – закінчення строків давності притягнення до кримінальної відповідальності. Постанова про відмову у порушенні кримінальної справи є одним із доказів у справі…”.
(Тобто, виходить: є докази, що колишній голова Антонівської селищної ради підробляв документи, печатки, штампи, використовував підроблені документи – очевидно ж, не з чистої любові до мистецтва, – а прокуратура відмовилася притягти його до кримінальної відповідальності?! Так чиї інтереси тоді захищає наша прокуратура?!!)
Запорізький апеляційний суд 29.11.2005 р. залишив рішення суду першої інстанції без змін. ТХІ укладає договір із Херсонською облдержадміністрацією на оренду земельної ділянки, сплачує у бюджет Антонівської селищної ради призначену суму за оренду.
Аж раптом наприкінці травня 2008-го – більш, ніж через два роки! – Вищий адміністративний суд поновив строк “ІнтерКомі ЛТД” на касаційне оскарження ухвали Запорізького апеляційного суду від 29.11.2005 р. Суд вважає, що “строк пропущено з поважних причин”. Яке стихійне лихо – землетрус? війна? нашестя інопланетян? – заважало “ІнтерКомі ЛТД” податися до суду вчасно...
В касаційній скарзі “ІнтерКомі ЛТД” просить скасувати рішення апеляційного суду та відмовити позивачу (Таврійському Християнському Інституту) у задоволенні позову. Тобто, починай все спочатку…
Цікавий штрих: коли ТХІ придбав “Дніпро” в податкової адміністрації, він запропонував оформити акт купівлі-продажу нотаріально. На що податківці відповіли, що на це держава не виділяє їм грошей. І довелося ТХІ право власності встановлювати через суд...
Тим часом з високих трибун лунають палкі заклики зробити Україну інвестиційно привабливою. Щодо підвищення привабливості Херсонщини, то можна запропонувати експеримент: повністю поміняти увесь керівний склад обласної прокуратури, притягти до кримінальної відповідальності колишнього голову Антонівської сільради, дати гроші податковій адміністрації на оформлення документів у нотаріуса. А раптом допоможе? Адже відомо, що інвестори приходять тільки в ті місця, де працюють закони й де їхні гроші і майно в безпеці. А на Херсонщині в безпеці поки що тільки ті, хто безкарно віднімає майно, землі, гроші у законослухняних громадян.

P. S. У редакції є копії всіх документів, на підставі яких підготовлена ця публікація.

http://old.vgoru.org/old/modules.php?name=News&file=article&sid=6971

Більше новин Херсона читайте у нашому Телеграм-каналі

Поділитися в Facebook

Тут будуть коментарі і форма залишити коментар ...

Схожi новини