Реальні соціальні послуги замість "хаотичного пожежогасіння"

Маю поділитись друзі думками з конференції з розвитку соціальних послуг на рівні громади та зустрічі з командою "Heartland Family Service".

 

До речі дякую за нагоду Центр розвитку сім'ї та батьківства "Мій Дім". Завжди цікаво пізнавати досвід інших, тим більше, американської ГО, яка надає соціальні послуги в двох штатах Небраски та Айови і має понад 140(!) річну історію. Вони круті - понад 5 десятків соціальних програм, 400 штатних співробітників, 70 штатних психотерапевтів та 27 млн. доларів річного бюджету виглядають трохи (та ні не трохи)))) фантастично в наших реаліях чи не так)?

І цеж лише одна з десятків недержавних організацій які працюють на тій території. (В Штатах, на відміну від Європи - госсектор не надає соціальні послуги - фінансуючи ГО на кшталт нашого соцзамовлення.)

Проблеми тіж самі - залежності, насильство, підліткова злочинність, соціальне сирітство. Але підход до вирішення разюче відрізняється від нашого хаотичного пожежогасіння. Точніше як відрізняється - просто інші ресурси і розуміння необхідності таких інвестицій.

Системно та сплановано вони забезпечують базові потреби починаючи від надання притулку, житла, їжі, фінансової допомоги, піднімаючись разом з клієнтом на вищі щаблі - розвиток компетенцій, вмінь та навичок, окреслення життєвих цілей.

В Україні поки що важко уявити хоч який ринок соціальних послуг, маючи 70 фахівців з соціальної роботи на всю Херсонську область з відсутньою системою професійної підготовки, не працюючим соцзамовленням, майже відсутністю ГО мимоволі замислюєшся про те, що 140 років це надто довго для нас) Як прискорити)))))

Богдан Руденко

Більше новин Херсона читайте у нашому Телеграм-каналі

Поділитися в Facebook

Тут будуть коментарі і форма залишити коментар ...