Притулки та спеціальні бригади: Кабмін зробив чергові кроки до боротьби з домашнім насильством

Кабінет Міністрів України затвердив типове положення про притулок для осіб, які постраждали від домашнього насильства або насильства за ознакою статі, повідомляє прес-служба Мінсоцполітики.

У притулках планують надавати комплексну допомогу постраждалим від домашнього насилля.  

"Своєчасне отримання у притулках якісних соціальних і реабілітаційних послуг жертвами домашнього насильства сприятиме відновленню їхніх соціальних функцій, морального, психічного та фізичного здоров’я", – зазначають у прес-службі.

Над створенням притулків мають працювати органи місцевого самоврядування та органи виконавчої влади.

"Реалізація постанови сприятиме впровадженню в національне законодавство міжнародних стандартів у сфері надання допомоги жертвам насильства, вдосконаленню системи соціального захисту постраждалих від домашнього насильства та насильства за ознакою статі, запровадженню в територіальних громадах нових послуг для таких осіб", – сподіваються у відомстві.

Також Кабмін ухвалив постанову "Про затвердження Типового положення про мобільну бригаду соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та насильства за ознакою статі".

"Функціонування таких мобільних бригад сприятиме підвищенню спроможності територіальних громад забезпечувати доступ їхніх мешканців до якісних соціальних і реабілітаційних послуг та екстрене реагування на випадки насильства суб’єктами, що реалізують заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству", – повідомили в міністерстві.

Перші мобільні бригади почали створювати ще у 2015 році, а на сьогодні у Вінницькій, Дніпропетровській, Запорізькій, Київській, Львівській, Одеській, Харківській та Херсонській областях, а також на підконтрольних Україні територіях Донецької та Луганської областей працюють понад 40 таких бригад.

Більше новин Херсона читайте у нашому Телеграм-каналі

Поділитися в Facebook

Тут будуть коментарі і форма залишити коментар ...

Схожi новини