Прокуратура закрила справи по ХБК

Саме тоді, коли обласна прокуратура отримала “наганяй” з Генеральної прокуратури України і наказ прискорити розслідування кримінальних справ по ВАТ “ХБК”, голова правління комбінату Володимир Боєв... несподівано загинув.

Це сталося 2 вересня 2006 року. Його підписи стояли на багатьох документах, які фігурували в кримінальних справах. Ці справи нібито “розслідувала” обласна прокуратура. Чи вдавала, що “розслідувала”.
Так чи сяк, але жодна з 5-ти кримінальних справ по ХБК не дійшла до суду, а з комбінату за допомогою всіляких махінацій “випарувалося” чимало матеріальних цінностей.
А нещодавно стало відомо про ще одну сумнівну оборудку з векселями ХБК. За допомогою цінних паперів–векселів – продаються або розстрочуються борги підприємств. І якраз перед смертю Володимира Боєва – 31 серпня – ВАТ “ХБК” випустило на 5 мільйонів гривень векселів. Спеціалісти стверджують, що й тут не обійшлося без порушень діючого законодавства, оскільки керівництво комбінату не узгодило випуск цінних паперів ні з радою кредиторів, ні з арбітражним керуючим. А це необхідно робити, якщо підприємство перебуває у банкрутному процесі. (Правда, рада кредиторів ХБК досі не створена через судові баталії).
В принципі, векселі можуть бути використані виключно на благо підприємства. За допомогою них можна, наприклад, відстрочити борг перед Пенсійним фондом чи іншими бюджетними організаціями, вкласти оборотні кошти для “прориву” підприємства, а вже потім, коли все запрацює, з боргами розрахуватися. Але так само “добре” схеми з векселями можуть бути використані і для рейдерського захоплення, і для “дерибану” підприємства.
Не виключено, що на ХБК випустили векселі на мільйон доларів з неблаговидним прицілом. Газета “Вгору” вже писала, що санаторій-профілакторій “Чайка”, адмінкорпус, фабрику-кухню спритний інвестор вже продав і перепродав кілька разів. Ну, а якщо раптом правоохоронні органи спитають, куди і як пішло майно? Тоді можуть стати в пригоді векселі. Неважко уявити, що ХБК векселі не погасить, їх виставлять на продаж на фондовому ринку і продадуть борг комбінату перед бюджетом. Зазвичай, якщо борг, наприклад, складає 100 000 гривень, то продажна ціна векселів визначається наполовину менша – 50 000. І покупець векселів, віддавши державі 50 тисяч, отримує право вимагати з підприємства 100 000 гривень. Векселі таких підприємств, як ХБК, уцінюються іще більше – спробуй отримати із нього гроші, якщо навіть держава в особі податкової не змогла...
Якщо все вищеназване майно пішло задарма “наліво”, формально все одно хтось залишився винен ХБК – за ту ж саму “Чайку”, наприклад. Винен 1 мільйон – ідеш на фондовий ринок, купуєш векселів на мільйон, але платиш за них 500 тисяч, або й менше, і – покриваєш ними свій борг...
У будь якому випадку дивна позиція держави. Фонд держмайна заявляє, що подав судовий позов про повернення у свою власність 51,2% акцій, проданих два роки тому “інвестору” ХБК. І водночас держава намагається – поки що без успіху – продати на фондовому ринку векселі, за допомогою яких майно ХБК стане дешевшим у 2,5 рази...
І обласна прокуратура довгий час заплющувала очі на всі сум-нівні оборудки, що відбувалися на ХБК. Аж поки профком не достукався до Генпрокуратури.
І тільки-но Генпрокуратура “гаркнула” на обласну прокуратуру, тільки-но в областому центрі нібито навіть зібралися передавати щось у суд, як Володимир Боєв потрапив у автомобільну катастрофу. Газета “Вгору” тоді написала: “Вполне вероятно, что те, кто продолжает попытки раздерибанить комбинат до конца и использует весь арсенал “влияния” на судебные и правоохранительные органы, вздохнут с облегчением: “Нет человека – нет проблемы”. Не исключено, что вместе с Владимиром Боевым похоронены и многие тайны дерибанщиков”.
І ось маємо підтвердження наших сумних прогнозів: “…кримінальна справа, порушена за ознаками злочинів передбачених ст.175 ч.1, 235, 364 ч.2, 382 ч.1 КК України за фактами невиконання судового рішення, зловживання службовим становищем, безпідставної невиплати заробітної плати, недотримання обов’язкових умов щодо приватизації державного майна та його подальшого використання службовими особами ВАТ “Херсонський бавовняний комбінат” провадженням закрита 20.09.06 на підставі ст.6 п.8 КПК України, у зв’язку із смертю обвинуваченого Боєва В.Л.”. Таку відповідь отримала в.о. голови профспілки ВАТ “ХБК” Любов Фальченко 11 жовтня. Коментарі тут зайві.
Трагічною смертю однієї людини прокуратура намагається скористатися “по повній”. Всі зловживання “списано” і справу закрито. Зараз такий підхід херсонської прокуратури перевіряють у Генеральній, про це також зазначено у офіційному листі до профспілкового лідера. Чи помітять столичні перевіряючі, що на ХБК, окрім Володимира Боєва, є ще чимало відповідальних осіб, живих і здатних відповісти за дерибан активів комбінату? Чи вистачить у них снаги й бажання примусити херсонських прокурорів “помітити” цих осіб?

http://old.vgoru.org/old/modules.php?name=News&file=article&sid=4840

Більше новин Херсона читайте у нашому Телеграм-каналі

Поділитися в Facebook

Тут будуть коментарі і форма залишити коментар ...

Схожi новини