Прокуратура призналася...

У листі до виконуючої обов’язки голови профспілкового комітету ВАТ “Херсонський бавовняний комбінат” Любові Фальченко заступник прокурора області С. Попов розповів, як прокуратура майже два роки “тягла” справу ХБК, поки не загинув голова правління комбінату Володимир Боєв.
І прокурори таки дочекалися.

У позаминулому номері “Вгору” в статті “В дорожно-транспортном происшествии разбился главный чин ХБК” ми написали про те, як на 129 км траси Херсон-Красноперекопськ-Сімферополь внаслідок ДТП загинула перша особа підприємства Володимир Боєв. Сталося це 2 вересня, а 14 вересня прокуратура відповіла профкому ХБК на численні скарги про зловживання на комбінаті:
“Повідомляю, що слідчим відділом прокуратури Херсонської області розслідується кримінальна справа №500100-2005, порушена за ознаками злочинів, передбачених ст.175 ч.1, ст.235, ст.364 ч.2, ст.382 ч.1 КК України за фактами невиконання судового рішення, зловживання службовим становищем, безпідставної невиплати заробітної плати, недотримання обов’язкових умов щодо приватизації державного майна та його подальшого використання службовими особами ВАТ “Херсонський бавовняний комбінат”.
Розслідуванням встановлено, що виконуючий обов’язки голови правління ВАТ “Херсонський бавовняний комбінат, Боєв В.Л., зловживаючи своїм службовим становищем, всупереч ухвали господарського суду Херсонської області, якою порушено справу про банкрутство комбінату та заборонено відчужувати його активи у будь-який спосіб, протягом травня-липня 2006 року незаконно уклав ряд господарських договорів, згідно яких було реалізовано частину основних фондів підприємства.
Крім того, Боєв В.Л., виконуючи обов’язки голови правління ВАТ “Херсонський бавовняний комбінат” протягом 2004-2005 років умисно не виплачував у повному обсязі заробітну плату працівникам комбінату, при наявності можливості систематично розраховуватися з працівниками по вказаних платежах.
У рамках зазначеної кримінальної справи винесено постанову про притягнення як обвинуваченого виконуючого обов’язки голови правління ВАТ “Херсонський бавовняний комбінат” Боєва В.Л., але притягнути обвинуваченого не вдалося, у зв’язку із його загибеллю.
За фактами інших порушень з боку керівництва комбінату, викладених у Вашому зверненні, матеріали спрямовані до УБОЗ УМВС України в Херсонській області для проведення ретельної перевірки, про результати якої Вам буде повідомлено додатково…”
У слідчих є доволі цинічний жарт: головне в оперативному розслідуванні – не вийти на самого себе. Дуже схоже, що з обласною прокуратурою саме це й сталося.
...Згадуються яскраві моменти дворічної давнини: 12 листопада 2004 року президент Херсонського обласного Фонду милосердя та здоров’я Алла Тютюнник та Наталя Бімбірайте із кипами документів намагаються пробитися до керівництва управління МВС та до обласного прокурора, щоб сповістити: зараз на ХБК відбудеться розграбування державного майна на десятки мільйонів гривень, тисячі робітників ХБК залишаться без роботи. Але ніхто з міліціонерів та прокурорів зустрітися з ними не захотів, а помічник прокурора Ірина Фокіна обурено повторювала:
– А что мы можем сделать?! Приходите в приемный день в порядке очереди!
Зараз важко порахувати, скільки запитів, попереджень, заяв про кримінальні події на ХБК надіслала коаліція громадських організацій “Партнерство за прозоре суспільство” до прокуратури, міліції та СБУ за останні два роки – десятки. І – ніхто пальцем не поворухнув, аби врятувати стратегічне підприємство країни, а заодно врятувати і Володимира Боєва.
Тоді ще обласного прокурора Андрія Кузьменка журналісти кілька разів запрошували на засідання медіа-клубу “Південь”, щоб дізнатися: чому безкарно розкрадається ХБК? Він не прийшов жодного разу і нічого не зробив для дотримання законності на ВАТ “ХБК”.
У листопаді 2004 прокуратура могла перешкодити незаконним загальним зборам акціонерів ХБК, які ініціював “інвестор”, аби легалізувати схему виводу активів з комбінату. Про кримінал на ХБК волали всі газети Херсонщини, телебачення й радіо! Але правоохоронці не втручалися. А судді господарського суду Херсонської області, схоже, злагоджено “грали” на користь “інвестора”, і в цьому вельми сприятливому “кліматі” на ХБК було відпрацьовано майже всі можливі схеми задля однієї мети – бодай на хвилиночку оформити на “інвестора” або близьких до нього фірм право власності та швидко-швидко продати з ХБК все, що можна продати. Порізавши, зламавши, зруйнувавши підприємство – продати й загребти гроші.
Незаперечний факт: прокуратура від самого початку знала все, що робив Володимир Боєв, причому, не лише Херсонська, а й Генеральна: ще рік тому позаштатний консультант Комітету ВР по боротьбі з організованою злочинністю та корупцією Наталя Бімбірайте разом з робітниками ХБК побувала на прийомі у заступника Генпрокурора, передала кілька папок документів про злочинний “дерибан” підприємства... Усі прокурори відмовчувалися!
Але як тільки Володимира Боєва не стало, прокуратура раптом сповістила, що всі гріхи навколо ХБК – на його совісті. Тому що він загинув і вже не зможе розповісти, хто в прокуратурі й чому “заплющував очі” на ці гріхи? А “інші факти”, нібито передані УБОЗу, ще будуть років 2-3 “блукати” по прокурорських столах, поки ще хтось не загине? Профспілка ХБК не задовольнилася відповіддю прокуратури й знову написала листа: не може бути винен один лише Володимир Боєв у тому, що коїться на підприємстві.
У голови господарського суду Херсонської області пані Литвинової робітники ХБК питають, чому вона не відповіла на заяву про вивезення з території ВАТ прядильного обладнання? І на якій підставі це вивезення відбувається? Цікаво, чи відповість суддя так само, що в усьому винен Володимир Боєв?
... Люди, які піддаються на спокуси й діють не по закону, сподіваються, що їм за “це” нічого не буде, і вони користуватимуться новенькими квартирами, авто, туго набитими гаманцями довго і без неприємностей. Хибна думка: адже знаряддя злочину його ініціатори знищують у першу чергу…

http://old.vgoru.org/old/modules.php?name=News&file=article&sid=4645

 

Більше новин Херсона читайте у нашому Телеграм-каналі

Поділитися в Facebook

Тут будуть коментарі і форма залишити коментар ...

Схожi новини