Правове задзеркалля по-херсонськи

Минулого тижня 8 квітня суддя Комсомольського суду м. Херсона І. Завальнюк виніс фантастичну постанову з приводу не менш фантастичного “ноу-хау” місцевих правоохоронців.

Нагадаємо: місяць тому херсонський бізнесмен пан Капітула, який став щасливим власником ділянки землі біля Старої Збур’ївки, на радощах поклав на рахунок сільської ради 50 тисяч гривень для ремонту даху Будинку культури.
Цікаво, що всі документи на землю бізнесмен отримав раніше, від сільради він ніяк не залежав, але чомусь бізнесменові дуже хотілося мати іще один малесенький документик – “погодження”. І скільки депутати не пояснювали йому, що “погодження” йому не потрібне, бо землю за межами села виділяє не сільрада, а районна адміністрація, бізнесмен виступав на сесіях сільської ради, пропонував допомогу селу, і просив, просив, просив – аж доки допросився. А тоді з власної ініціативи переказав гроші на рахунок сільради.
І тут хвацькі хлопці-УБОЗівці назвали його благодійну пожертву хабарем та ще й поширили в ЗМІ інформацію, що сільський голова мав намір ті гроші привласнити під час травневих свят (?!). Обласним прокурорам “ноу-хау” УБОЗівців сподобалося, і вони теж оголосили ті 50 тисяч хабарем.
Голову сільради Віктора Маруняка відправили за ґрати, а тим часом правоохоронці чинили шалений тиск на секретаря сільради: віддай гроші, віддай гроші! Ніби й не знали, що рахунок Старозбур’ївскої сільради знаходиться в Управлінні Держказначейства в Голопристанському районі, і забрати звідти ті 50 тисяч можливо тільки за рішенням суду і лише після закінчення слідства. Секретар сільради порушувати закони (і йти за це в тюрму) не погодилася, тому гроші не віддала.
А коли Віктора Маруняка звільнили під заставу, відбулася сесія сільради, і депутати вирішили: раз бізнесмен дав гроші на ремонт даху Будинку культури, то й треба ремонтувати дах, а до кінця слідства “заморозити” ті гроші на рахунку сільради. Про що 7 квітня секретар сільради направила поштою листа до слідчих.
Прокуратура подала заяву в суд: поверніть гроші пану Є. Капітулі! (Цікаво, ким той бізнесмен приходиться прокурорам й УБОЗівцям, що вони за нього так вболівають?).
Суддя Комсомольського суду І. Завальнюк у постанові теж назвав благодійний внесок хабарем (хоча слідство ще не закінчено, й може то зовсім не хабар, а таки благодійний внесок?!). Сказати про це судді було нікому, бо в порушення закону він не запросив на засідання ні звинувачуваного, ні його адвоката... І постановив таке: “...Зобов’язати Управління державного казначейства у Голопристанському районі Херсонської області перерахувати вказані грошові кошти Капітулі Є.М. на розрахунковий рахунок (далі рахунок бізнесмена – авт.)”. (Може, той бізнесмен родич іще й судді?).
Згідно з п. 4 Наказу Держказначейства України № 175 від 05.10.01 “Про затвердження порядку примусового списання (стягнення) коштів з рахунків установ і організацій, відкритих в органах Державного казначейства”, Голопристанське казначейство мало зарезервувати на окремому рахунку суму, на яку суд наклав арешт – до закінчення слідства. І тільки після висновків слідства, що то таки був хабар, і лише після вироку суду, який це підтвердив би, районні казначеї мали б право віддати гроші бізнесмену. А якщо слідство скаже, що то не хабар, – віддати гроші сільраді.
Але – диво дивне! – Голопристанське казначейство переказало гроші на рахунок бізнесмена Є. Капітули відразу(!) і без відома сільради (!).
Після всього цього виникає недобре передчуття, що й висновки слідства цілком можуть бути в дусі Задзеркалля...

P.S. У списку 27 осіб, які за розпорядженням Голористанської районної державної адміністрації отримали “безоплатно у власність по гектару землі для ведення особистих селянських господарств на території Старозбур’ївської сільської ради” значиться пані Лободзінська, уродженка Млинівського району Рівненської області. За дивним збігом голова Херсонського Апеляційного суду Анатолій Іванищук теж родом звідти. А прізвище його заступника – теж Лободзінський. Чи це просте співпадіння, чи ні, ми найближчим часом з’ясуємо, а заодно поінформуємо читачів про херсонських посадовців, чиїм родичам чомусь задарма дістаються ласі ділянки понад річками та морем…
А ДОБЛЕСНИМ ПРАВООХОРОНЦЯМ – БОРЦЯМ З КОРУПЦІЇЄЮ, ще раз нагадуємо: в мережі інтернет вже давно торгують тими самими землями, що видані БЕЗКОШТОВНО ДЛЯ ВЕДЕННЯ ОСОБИСТИХ СЕЛЯНСЬКИХ ГОСПОДАРСТВ – по 200 тисяч доларів США за 1 гектар. І нові господарі вже обносять огорожами вкрадені у селян землі. Може, час вийти із Задзеркалля й пошукати справжніх злодіїв?

http://old.vgoru.org/old/modules.php?name=News&file=article&sid=6561

Більше новин Херсона читайте у нашому Телеграм-каналі

Поділитися в Facebook

Тут будуть коментарі і форма залишити коментар ...

Схожi новини