Поїхати не можна залишитися. Соцопитування, що суперечать одне одному

Більшість українців не хоче їхати за кордон на постійне місце проживання. Про це свідчать дані соцопитування, яке провела організація Центр "Соціальний моніторинг". Дослідження проводилося у листопаді-грудні 2021 року, у ньому взяли участь понад 10 тисяч українців.

Згідно з результатами опитування, 42,4% респондентів не бажають переїжджати з України на постійне місце проживання до інших країн. Крім того, ще 20,3% респондентів відповіли на відповідне питання "Скоріше, ні". Тобто маємо щонайменше 62,7% населення, яке не хоче їхати з Батьківщини. Ще кілька відсотків таких громадян може виявитися, якщо зі своєю думкою визначаться 6,2% респондентів, яким важко було відповісти на питання про виїзд за кордон.

Своєю чергою, точно бажають виїхати з країни 11,6% респондентів, а ще 19,5% громадян швидше поїхали б, ніж залишилися в Україні.

Не можна не відзначити, що отримані соціологами дані не дуже корелюються зі статистикою, яку нещодавно опублікував ресурс "Опендатамедіа". Згідно з цими даними, лише 2021 року Україну покинуло понад 600 тисяч громадян, що стало рекордом за останні 11 років. А на сьогодні за кордоном постійно мешкає та не повертається на батьківщину близько 3 мільйонів 300 тисяч нинішніх чи вже колишніх громадян України. Також соціологічне дослідження, проведене компанією Research & Branding Group, показало, що за кордон бажає виїхати на постійне місце проживання 40% українців. Це опитування проводилося влітку 2021 року, а опитано було понад тисячу респондентів.

Погодьтеся, результати, отримані двома соціологічними компаніями, відрізняються  кардинально. У цій ситуації доводиться або обирати, яка саме соцгрупа викликає більшу довіру, або зовсім не брати до уваги обидва звіти.

 

Більше новин Херсона читайте у нашому Телеграм-каналі

Поділитися в Facebook

Тут будуть коментарі і форма залишити коментар ...

Схожi новини