Порошенко звинуватив у нерозслідуванні справ Майдану не того прокурора – адвокати Небесної сотні

Правозахисники та адвокати родичів Небесної сотні просять президента України Петра Порошенка ініціювати законодавче вирішення питання подальшої роботи управління спеціальних розслідувань у складі ДБР, яке нещодавно розкритикував очільник держави. 

Відповідну заяву вони розмістили на сторінці Адвокатської дорадчої групи у Facebook, пише Центр інформації про права людини.

15 квітня Порошенко прийшов до студії каналу ICTV, де йому поставила запитання щодо розслідування справ Майдану голова Центру громадянський свобод Олександра Матвійчук. Вона запитала, чи задоволений він роботою Генерального прокурора Юрія Луценка з розслідування справ Майдану. У відповідь на це Порошенко сказав, що незадоволений станом розслідування та, зокрема, роботою управління спеціальних розслідувань і його безпосереднього керівника Сергія Горбатюка.

Питання Матвійчук починаються з 4-ї хвилини відео 

У своєму зверненні активісти наголосили, що Департамент спеціальних розслідувань створили на вимогу потерпілих, їхніх адвокатів та правозахисних організацій і саме туди скоординували більшість справ Майдану з різних відомств, що дало потужний поштовх для їх розслідування.

"Саме з діяльністю Департаменту спецрозслідувань, а потім Управління спецрозслідувань, потерпілі, громадськість та міжнародні організації пов’язують прогрес у розслідуванні. І відзначають у ньому важливу роль Сергія Горбатюка. Натомість багато питань саме до Генерального прокурора Юрія Луценка щодо забезпечення роботи Департаменту спеціальних розслідувань, його реструктуризації і фактичної ліквідації, урізання кількості слідчих", – наголосили вони. 

Правозахисники пригадали заяви Луценка про завершення розслідування у справах Майдану, які не відповідають дійсності. 

асправді (розслідування – ред.) ледь добігають середини, явні затягування з погодженням підозр суддям із боку Генерального прокурора і його заступників. Важко пояснити відсутність уваги Генерального прокурора до вирішення питання подальшої роботи управління спецрозслідувань після втрати прокуратурою функції слідства, координації роботи процесуальних керівників і т.д. Оцінка причин неефективного розслідування, яка прозвучала в цьому ефірі, видає щонайменше недостатню обізнаність Вашої команди щодо реального стану справ Майдану", – зауважили активісти. 

Від Порошенка тепер вимагають провести першу за роки президентства зустріч із родинами героїв Небесної сотні за участю їхніх представників – адвокатів ГО "Адвокатська дорадча група", ініціювати законодавче вирішення питання подальшої роботи управління спеціальних розслідувань у складі ДБР, забезпечити сталість і незмінність слідчих груп і можливість продовження ними роботи над справами Майдану, сприяти створенню управління процесуальних керівників у справах Майдану для координації роботи щодо цих справ, яке вже декілька місяців блокує генпрокурор, та ініціювати запропоновані громадянським суспільством зміни щодо другої хвилі судової реформи.

"Розслідування справ Майдану є доленосним для України і не може залежати від політичної кон’юнктури. Це дійсно справа честі, а не питання передвиборчої агітації", – наголосили автори звернення. 

Більше новин Херсона читайте у нашому Телеграм-каналі

Поділитися в Facebook

Тут будуть коментарі і форма залишити коментар ...

Схожi новини