Політв'язню Олександру Шумкову погрожують розправою

Українському військовому, політв'язню Олександру Шумкову погрожують розправою за національність та політичні переконання.

Про це кампанії Let my people go повідомила тітка Людмила Шумкова. #FreeShumkov #LetMyPeopleGo

За її словами, на останньому побаченні із Олександром 19 вересня у Брянській області, де його судять за участь у "Правому Секторі", хлопець повідомив, що співробітники СІЗО погрожували розправою:

"Як розповів Олександр він наразі в 4-х місній камері. Сусіди просто жахливі, відвертий кримінал. З ними начебто конфліктів немає. Але співробітники СІЗО погрожують розправою за національність та політичні переконання. Так, коли проводили перевірку в камері однин з конвоірів замахуючись на нього гумовою дубінкою спитав його чи відмовився він від своіх ідей, питаючи при тому хто він все ж таки росіянин чи украінець. Звісно, Сашко сказав, що він украінець і що ніколи від своіх ідей і переконань не відмовиться. Але той пригрозив: "потрапиш до лагерю, то там швидко відмовишся, там швидко з такими". А розправляються. Тиск постійний. Навіть моральний постійно грає радіо росіі, наче так називається. Сказав що все це слухати неможливо".

З приводу погроз Людмила готує заяви до омбудсвумен та МЗС.

Пані Людмила повідомила, що Олександр втрачає багато фізичних і моральних сил на підготовку до засідань. Обвинувачення закінчило надавати докази - Олександра звинувачують в участі у Правому Секторі та Євромайдані, де він був особистим охоронцем Дмитра Яроша. Після Євромайдану Олександр пішов служити на контракт і був викрадений до Росії в середині серпня 2017 року.

23 травня 2018 Олександр Шумков оголосив голодування в солідарність із Олегом Сенцовим, щоби, за його словами, об'єднати всіх українських політв'язнів в РФ та окупованому Криму. Він його частково перериває перед судовими засіданнями, щоби мати більше сил. Оскільки 25 вересня починає сторона захисту, він перейшов на часткове голодування - солодкий чай та трошки вівсяноі каші. На сьогоднішній день, він вже 123 дні тримає таке часткове голодування.

Олександра тримають в інформаційному вакуумі. Листів не передають, його листи не відправляють. Єдину листівку передали привітання з днем народження.

Більше новин Херсона читайте у нашому Телеграм-каналі

Поділитися в Facebook

Тут будуть коментарі і форма залишити коментар ...

Схожi новини