Підтримай талант. Стати обранцями небес

За біблійною легендою, Господь Бог створив першу людину із пороху небесного, вдихнувши в нього душу. Вважається, що гончарі стали обранцями небес – саме їм Всевишній передав своє мистецтво і благословення.

Керівник гуртків “Народознавство” та “Декоративно-прикладне мистецтво” (Херсонський Центр дитячої та юнацької творчості) Олена Ліпшиць вважає, що “…кожний твір, народжений на гончарному крузі – єдиний, неповторний, не дає загинути традиції – тій живій ниточці, що єднає нас із минулим. Ось чому гончарний круг не повинен зупинити свій біг, доки на нашій землі буде глина, а в серці людини – любов до прекрасного. А тому досвід майстра необхідно передати підростаючому поколінню”.
Олена Ліпшиць та викладач Студії образотворчого мистецтва Олеся Фахрадова – люди, закохані у свою професію, творчі й ініціативні. Переможцями конкурсу “Підтримай талант” вони стали вже вдруге. Минулого разу засновники конкурсу бізнесмен Олексій Урсуленко і Херсонський обласний Фонд милосердя та здоров’я допомогли гуртківцям відремонтувати муфельну піч та завезти глину. А нині збулася мрія дітлахів та їх керівників: вони нарешті отримали гончарний круг для виготовлення посуду, а також фарби, пензлі та турнетки (маленькі підставки для завершення роботи). Олена Едуардівна та Олеся Олександрівна вже тричі возили гуртківців до знаменитої Петриківки на Дніпропетровщині навчатися розпису. А до Пирогова – музею під відкритим небом – навіть возили свої роботи, там уперше спробували працювати за гончарним кругом і… захворіли ним. Вони розповідають, що коли принесли дітям грудку глини і запропонували щось виліпити, ті відразу загорілись бажанням створити щось власноруч. “Одна дівчинка, – розповідає Олена Ліпшиць, – прийшла ще у 7 класі, але у неї нічого не виходило. А тепер – створює справжні шедеври, допомагає молодшим і цього року планує вступати до вузу на спеціальність “декоративно-ужиткове мистецтво”. Такі результати надихають. Я впевнена , що наші діти не будуть щось псувати й ламати, адже вони вміють створювати красу власними руками”. А це дійсно авторські, ексклюзивні речі: чарівні мишки в національних костюмах, веселі пари українців що повертаються з базару, тини, глечики, фігурки тварин. У самому проекті закладено виховати бажання бути благодійником, робити добрі справи: власні роботи діти дарують своїм ровесникам – вихованцям дитбудинку.
Олена Ліпшиць та Олеся Фахрадова планують цього року (якщо все складеться добре!) повезти своїх вихованців до Львова – побачити роботу справжніх гончарів, відчути неповторну енергетику “обранців небес”, отримати майстер-класи з народного мистецтва. А ще відвідати завод по виготовленню виробів із глини, де зможуть усвідомити різницю між красою та одухотвореністю ручного виробу і промислового.
Отже, зараз у гуртківців є велике бажання творити й усе необхідне обладнання – завдяки проекту “Підтримай талант”. А, значить, є можливість повністю розкрити свій талант, втілити набуті практичні знання в життя, стати справжніми майстрами гончарної справи – “обранцями небес”.

Якщо у небайдужих людей, які читають цю статтю, виникне бажання взяти участь у програмі “Підтримай талант”, це можна зробити, перерахувавши кошти на рахунок програми.
Реквізити програми “Підтримай талант”:
Херсонський обласний Фонд милосердя та здоров’я
Р/р № 26004870026985 в Укрсоцбанку м. Херсона, МФО 352015, ЗКПО 01497439.
Тел. 8(0552) 26-50-39. Координатор: Анна Фурсенко.

http://old.vgoru.org/old/modules.php?name=News&file=article&sid=6453

Більше новин Херсона читайте у нашому Телеграм-каналі

Поділитися в Facebook

Тут будуть коментарі і форма залишити коментар ...

Схожi новини