Під різним кутом: Джарилгач та його можливості

Під різним кутом: Джарилгач та його можливості

На острові Джарилгач відкрилася унікальна локація для відпочинку - туристичний хаб “Перлина Херсонщини”. Його презентували журналістам до Міжнародного дня туризму та Дня туризму в Україні представники облдержадміністрації, Скадовської міської ради разом з працівниками туристичної сфери.

Нерухомість збудована за новим прогресивним екологічним напрямком - зведення об’єктів на воді. Нас запевняють, що такі платформи зменшують вплив людини на навколишнє середовище.

Хаб створений на базі стоянкового судна "Павло Полуботок".

Як пояснила директорка товариства з обмеженою відповідальністю “Скадовськ - Марина” Наталія Акулович, відкриття хабу має на меті забезпечити гідний рівень відпочинку та дотримання санітарних умов на острові:

На об’єкті є можливість розташування стаціонарного медичного пункту, а також кімнат для працівників поліції, ДСНС, прикордонників та інших служб. Також на судні планується розташування цілорічної системи моніторингу міграції тварин.

Наразі там розташований ресторан, об’єкти життєзабезпечення та є вільний доступ до Інтернету. Хаб має підтверджувальні документи Регістру судноплавства України та Свідоцтво про запобігання забрудненню навколишнього середовища.

Після відкриття нового об'єкту на острові, чиновники нагородили  кращих підприємців та працівників туризму й запропонували усім екскурсію по Національному природному парку "Джарилгацький"

Подорожуючи островом

Під час сафарі екскурсоводи розповіли трохи про історію Джарилгача. Виявляється, майже 100 років островом володіла французька родина Рув’є. Вони розводили  овець  -  мериносів, а їх теплу вовну експортували.  

Потім острів викупив Сергій Балтазарович Скадовський. Він володів ним майже 30 років, також розводив овець та мустангів. Після встановлення комуністичної влади Джарилгач перейшов у володіння колгоспів. Через те його флора і фауна майже повністю була знищена. 

Тільки після передачі його у 1960-х роках на баланс національних парків, рослинність та тваринний світ заповідника відновилися

Загалом, тваринний світ острова дуже різноманітний: 7 видів рептилій, 250 видів – птахів, 30 - ссавців. 

Нашій групі пощастило побачити зграю диких малюків-кабанчиків! Тварини тут майже не відчувають дискомфорту та гуляють зовсім близько до берега і звикли до гуркоту машин. 

Але зграя дитинчат диких кабанів злякалася галасу туристів й розбіглася. Вийшло“захопити у кадр” лише одного малюка. 

Пізніше, під кінець маршруту, ми розгледіли вдалині благородних оленів та ланей. 

На жаль, їх важко було помітити,  вони  ховалися за деревами

Джарилгач – найбільший острів України та Чорного моря взагалі! Це дійсно неперевершена оаза з недоторканною природою, яка, до речі, охороняється і занесена до Червоної книги України.

Оком туриста

Взагалі, острів приваблює туристів дикою природою, білосніжним пляжем з малою кількістю відпочивальників. Тому, попри прохолодні ранки і вечори, у вересні тут ще можна зустріти курортників. 

Хтось приїжджає на день з підстилками, а досвідчені туристи розташовуються поміж дерев з наметами

 Для тих, хто бажає більш “цивілізовано” провести час, є кемпери

З суходолу  на “українські Мальдіви”  можна дістатися пішки через неглибоку протоку з Лазурного або через море зі Скадовська. Звідти регулярно курсує пасажирське судно/катер, або екстремали можуть спробувати вплав.

На жаль, хоч людей і небагато, сміття після недобросовісних курортників лишається багато

 Ще однією незмінною проблемою досі є вбиральні

Їх дуже мало, як для напливу туристів, а тепер вони усі ще й зачинені на замок. Неважко передбачити, де люди справляють нужду. 

Фото Дарини Борзової

Більше новин Херсона читайте у нашому Телеграм-каналі

Поділитися в Facebook

Тут будуть коментарі і форма залишити коментар ...