“Олег за ґратами, але думка його вільна”: у Києві пройшла акція солідарності з Сенцовим

У Києві під посольством Російської Федерації відбулась акція солідарності з політв'язнем Олегом Сенцовим, який голодує в російській колонії вже сто днів, повідомляє Центр інформації про права людини.

На акцію зібралися кілька десятків людей, які тримали в руках плакати на підтримку режисера та зачитували листи, які йому написали з різних куточків світу.

"Сьогодні ми тут для того, щоб Олег не опускав руки, адже всіма можливими та неможливими способами його змушують зрадити своїм принципам. Наша акція – це нагадування про те, що нам всім болить", – зауважила акторка, одна з організаторок акції, Анастасія Сегеда.

За її словами, сьогодні подібні акції солідарності проходять не лише в Україні, а й у Швеції, Кенії, Данії, Великобританії та США.

"Ми не вперше збираємося тут, але сьогодні сто днів – страшна дата. Сьогодні ми стоїмо тут, щоб нагадати не тільки про Сенцова, а й про інших політв’язнів. Російський режим не зважає на життя та свободи власних громадян, а тому було б наївно сподіватись на це щодо інших людей, але ми знаємо, що впливати на нього може тільки громадська думка. Також тут ми нагадуємо нашим співгромадянам і західним партнерам, що треба поводитися жорсткіше, адже тільки перспектива нової Гааги може спонукати Росію до зміни політики", – нагадав у своєму слові президент Українського центру Міжнародного ПЕН-клубу Микола Рябчук.   

До акції під посольством РФ у Києві приєдналась і сестра Сенцова Наталія Каплан.

"Дякую всім, хто продовжує боротись. Від нас сьогодні мало залежить, але при цьому залежить дуже багато. Ми маємо тиснути на політиків, щоб вони знаходили важелі впливу на російського царя. Я сподіваюсь, що Олег вийде на волю живий і що йому вистачить здоров’я, поки ми боремося тут", – підкреслила вона.

Наостанок учасники акції зачитали оповідання Сенцова "Автобіографія" та "Заповіт".

Більше новин Херсона читайте у нашому Телеграм-каналі

Поділитися в Facebook

Тут будуть коментарі і форма залишити коментар ...

Схожi новини