Нові тарифи вже не кошмар, а шокуюча дійсність

Херсон 6-го липня може залишитись без води. До міськводоканалу надійшло попередження від ВАТ “Енергопостачальна компанія “Херсонобленерго” про відключення всіх об’єктів комунального підприємства, про це повідомив директор виробничого управління водоканалізаційного господарства Херсона Володимир Присяжнюк.

Чому водоканал збираються знеструмити
Загальний борг водоканалу за електрику становить більше 17 мільйонів гривень, частину його надіються погасити за рахунок цільової субвенції з держбюджету, але згідно з договором рестуктуризації з обленерго, водоканал має щомісяця повністю оплачувати поточне споживання електроенергії й ще частину боргу. Ці вимоги водоканал не виконує вже кілька місяців. Двічі цьогоріч Володимир Присяжнюк брав кредит у банку, щоб погасити поточні борги підприємства, але все одно з січня водоканал накопичив 3,5 мільйони гривень боргу перед електропостачальниками. Втретє брати кредит директор водоканалу не хоче, хоч і впевнений, що відключення неминуче, адже за такий короткий час гроші знайти неможливо. Однак допомогти можуть депутати міськради. Як повідомив перший заступник міського голови В’ячеслав Яременко, у найближчі 2 дні буде скликана позачергова сесія, де депутати можуть спрямувати 2 мільйони гривень цільової субвенції двом комунальним підприємствам – водоканалу й теплоенерго на погашення боргів за електрику.

Платитимемо по-новому...
Між тим, буде вода, чи не буде, влаштовує вас графік її подачі, чи ви хочете, щоб вода текла з крана цілодобово, а з липня платити за неї доведеться вдвічі, а за тепло в 3,2 рази більше. Таке рішення ухвалив міськвиконком у п’ятницю, напевно, одразу після громадських слухань, де херсонці дали згоду на підвищення, вислухавши працівників комунальних підприємств. Тепер послуги із водопостачання й водовідведення коштуватимуть нам разом 2,98 гривень за кубометр. За тепло споживачі різних постачальників платитимуть різні ціни. Для населення, що користується послугами “Херсонтеплоенерго”, тепло коштуватиме 147,68 гривень за гігакалорію (якщо є лічильник тепла) або 3,09 грн. за квадратний метр площі, гаряча вода —25,34 грн. (без лічильника) й 7,93 (з лічильником). Абоненти ТЕЦ платитимуть трохи менше: за тепло – майже 111,17 грн. за гігакалорію або 2,71 за квадратний метр, за гарячу воду в опалювальний період 22,80 (без лічильника) й 7,13 (з лічильником). І це при тому, що виконком не погодився із тарифами, які пропонувало Теплоенерго й затвердили аудитори. Цей тариф покриватиме тільки 71% витрат на вироблення тепла комунальниками. Поки гроші на компенсацію недостачі ніде не передбачені – ні в місцевому, ні в держбюджеті...

Субсидії недоступні?
Як стверджує начальниця відділу міськвиконкому з наданню населенню субсидій Тетяна Скрипаль, зараз зацікавленим у піднятті цін на житлово-комунальні послуги має бути в першу чергу так зване “незахищене населення”. Адже після підняття зарплат і пенсій статки людей виросли не набагато, але субсидії тепер давати стало нікому. “4,5 мільйони гривень, що прийшли цьогоріч на Херсонщину, можуть так і залишитись невикористаними,” – говорить Тетяна Дмитрівна, – “З початку року ще ніхто з тих, хто звернувся до відділу, не зміг отримати допомогу від держави, адже фактично прибутки людей уже не дозволяють нам виплачувати їм гроші”. Держава доплачує за “комуналку” тільки тим, хто витрачає на ці послуги більше 20% свого сукупного прибутку. І надає вона гроші тільки людям економним. Наприклад, вважається, що одна людина може використати за місяць не більше 75 кіловатт електрики, тобто такі побутові прилади, як пральна машина, мікрохвильова піч, а тим більше електроводонагрівач– недозволена роскіш для отримувачів субсидії. При чому, одна з головних умов субсидування– оці 20%, більше яких “затягують” в місячному сімейному бюджеті комунальні послуги, людина має заплатити власним коштом. Зараз у Херсоні ні в кого вартість “комуналки” не перевищує 20%. Але Тетяна Скрипаль прогнозує, що з початком опалювального сезону дехто матиме можливість отримати субсидію.

Депутати – проти підвищення тарифів
Однак рішення виконкому можуть скасувати депутати. Як заявив перший заступник міського голови В’ячеслав Яременко, у профільної депутатської комісії з питань будівництва, реконструкції, житлово-комунального господарства, благоустрою, транспорту та зв’язку міськради протилежна точка зору на проблему із тарифами–вони навіть можуть відмінити “рятівні” для малозабезпечених збільшені тарифи. Комісія не рекомендувала міськвиконкому затверджувати підвищені тарифи. Натомість директори комунальних підприємств в один голос запевняють: якщо не підвищити тарифи, вони просто не зможуть надавати свої послуги. Особливо небезпечна ситуація може виникнути при відключенні водоканалу. За словами директора підприємства Володимира Присяжнюка, коли системи водопостачання й відведення будуть знеструмлені, вміст труб каналізації виходитиме назовні із сантехнічних приладів перших поверхів, а на водоканалі вимушені будуть відкрити аварійні каналізаційні мережі, і всі нечистоти хлинуть у Дніпро.

http://old.vgoru.org/old/modules.php?name=News&file=article&sid=4350

 

Більше новин Херсона читайте у нашому Телеграм-каналі

Поділитися в Facebook

Тут будуть коментарі і форма залишити коментар ...

Схожi новини