Підтримати нас

Нове формування охоронятиме Станіславську ОТГ

Автор статті
19 вересня 2019 02:00
795
Поширити:

Станіславська громада – одна з тих, що бурхливо розвиваються завдяки децентралізації. Вони вчаться, залучають гранти для розвитку, працюють над покращанням добробуту.

Але і тут чимало проблем: підпали, розкрадання металу, підліткова злочинність, побутове сміття, недбале використання природних ресурсів гостями та місцевими тощо. Спроби навести порядок не завжди з розумінням і підтримкою сприймаються односельцями. Тому активна частина місцевих жителів вирішила не стояти осторонь, а взятися до роботи з охорони правопорядку. Скоро допомагати захищати права, свободи і цінності вийде нове громадське формування «Громадська безпека», яке запрацює наприкінці вересня.

З його керівником Федором Волошиним Ікс-кілометр поспілкувався днями.

- Як з’явилася думка створити таке громадське формування?
- Я проходив службу в підрозділі особливого призначення «батальйон Херсон», поліція. Після звільнення був запрошений до громади працювати інспектором праці, оподаткування і благоустрою. І коли за певний час увійшов у курс справ, коли зрозумів, яка ситуація склалася в Станіславській громаді, які проблеми, то дійшов висновку: спасіння потопаючих – справа рук самих потопаючих. Ось так і з’явилася думка про формування.

- Які завдання перед собою ставите?
- Метою громадського формування є забезпечення порядку на території сільради (а це Станіслав, Широка Балка, Софіївка), захист підприємств, установ, організацій та громадян від правопорушень та правопорушників. Ще - допомога органам правопорядку, запобігання кримінальним і адміністративним правопорушенням, вчасне інформування про них, сприяння національній поліції у виявленні порушень закону, розшуку злочинців. Наступний напрям – захист інтересів держави, участь у забезпеченні дорожнього руху. І ще один – протидія дитячій бездоглядності, бо діти – наше майбутнє, а дитячий алкоголізм і наркоманія зараз є проблемою нашої невеликої молодої громади, яка тільки розвивається.

- Хто, як і на яких засадах (волонтери чи на зарплаті) приступить до роботи?
- Передбачено три оперативні групи по дві людини, плюс керівник. Всього семеро людей. Утворилося формування на добровільних засадах – нам просто не байдужа доля рідного населеного пункту. Але нам пообіцяли підтримку в Станіславський сільській раді, щоб якось мотивувати учасників формування. Сподіваємося і на підтримку небайдужих громадян, бо це – для спільного блага робиться.
Важливий момент: без правової підготовки та інструктажу люди не вийдуть на вулиці працювати. Скоро з нами попрацюють правоохоронці, вони нададуть нам правову підготовку. Без цього ми не маємо права  займатися правоохоронною діяльністю.

- Як вас можна буде відрізнити на вулиці від активістів чи людей з нездоровою активністю?
- У нас статутом і загальними зборами уже визначений вигляд майбутньої форми та шевронів. Будуть посвідчення усталеного законного зразка. В експлуатацію введений буде телефон, за яким можна буде зв’язатися з керівництвом громадського формування. Територіально ми будемо розташовуватися на поліцейській станції.

«Хотілося б, щоб усі зрозуміли: рано чи пізно будь яким злочинам буде покладений край», - такими словами завершує свою коротку розповідь Федір Волошин, керівник новоствореного формування. Сподіваємося, що порядку в Станіславській ОТГ стане більше.

Більше новин читайте на нашому телеграм каналі
Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ