«Недоумков» – багато, а мер – один…

Газета “Вгору” вже розповідала про те, що журналіст комунальної газети “Нова Каховка” Костянтин Іванов подав позов до міського голови Нової Каховки Володимира Коваленка про захсит честі, гідності та ділової репутації. Журналіст вимагає публічного вибачення та компенсації моральної шкоди – 1 грн. (“Вгору”, 03.10.08, стаття”У судей Новой Каховки – нелегкие дела”.

А нещодавно суд першої інстанції виніс вердикт: в заявлених позовних вимогах Костянтину Іванову – відмовити.
Нагадаємо “крилаті вирази” новокаховського мера Володимира Коваленка, які й стали предметом судового розгляду: “… а в наступному номері читаємо про дитячий садок. В мене виникає питання: либо написал какой-то недоумок, либо ублюдок. Потому что, если возникла проблема, то приди и спроси. А если не пришёл и не спросил, то заслуживаешь на то, чтобы тебя в тайном углу затащил и начистил мордяку по полное число…”.
Цікаво, що суд не мав жодних сумнивів стосовно сказаних мером фраз. Але! Суд дійшов висновку: журналіст Костянтин Іванов не довів, що саме на його адресу мер сказав образливі фрази та погрози. В рішенні суду це записано чорним по білому:
“…в судовому засіданні не знайшов підтвердження факт поширення міським головою під час публічного виступу на нараді 06.07.2007 року висловлювань, які не відповідають дійсності, порочать честь, гідність, ділову репутацію позивача, оскільки образливі висловлювання міського голови не персоніфіковані, а тому немає достатніх підстав вважати, що саме Іванова Костянтина Віталійовича міський голова Коваленко В.І. назвав “недоумком” та “ублюдком”, а обличчя – “мордякою”, тому сприйняття цієї інформації позивачем на свою адресу є його суб’єктивним ставленням до цього, що виключає відповідальність Коваленка В.І. за поширення недостовірної інформації саме щодо позивача”.
Більше того, головний редактор газети “Нова Каховка” Віктор Васильєв (“шеф” Костянтина Іванова) в судовому засіданні показав, що “на робочій нараді 06.07.2007 року міський голова Коваленко В.І. дійсно критикував прессу за недостовірну, на його думку, інформацію, що публікується з різних питань. Проте свідок вказав, що проблемні питання, що обговорювалися на нараді, були предметом різних публікацій у багатьох виданнях ЗМІ міста Нова Каховка, а не лише в його газеті, і не лише журналістом Івановим К.В. Він особисто не сприйняв критику міського голови на адресу позивача, оскільки Коваленко В.І. жодних призвіщ у своєму виступі не називав, і будь-хто з представників місцевих ЗМІ міг сприйняти висловлені образи на свою адресу”.
Таким чином, із судового рішення виходить, що пан Коваленко ображав словами “недоумок” та “ублюдок” не конкретного кореспондента “НК” Костянтина Іванова, а практично всіх представників місцевих ЗМІ! Саме тому практично в кожного місцевого журналіста є “перспектива” отримати по пиці в темному кутку. Адже якогось іншого тлумачення мерської фрази – “заслуживаешь на то, чтобы тебя в тайном углу затащил и начистил мордяку по полное число…” – новокаховський суд не навів.
Отже, коллеги, тримаймося! Ми хоча і “недоумки” та “ублюдки”, за розумінням міського голови Нової Каховки, проте ще не всім нам “в тайном углу начистили мордяку”, а всього трьом чи чотирьом. А новокаховський мер Володимир Коваленко – людина слова, якщо сказав, то зробить. Обов’язково. Знаю по собі.

http://old.vgoru.org/old/modules.php?name=News&file=article&sid=7209

Більше новин Херсона читайте у нашому Телеграм-каналі

Поділитися в Facebook

Тут будуть коментарі і форма залишити коментар ...

Схожi новини