Нарешті почали ловитися і… рибінспектори

У царстві Нептуна – празник! Нарешті за багато років у сіті ловців (співробітників міліції) потрапила крупна “риба”. Яка б ви думали? Сам інспектор державної рибоохорони! Про цей винятковий факт повідали журналістам місцевих і центральних ЗМІ у прес-службі УМВС України у Херсонській області.

Рибінспектор,як з’ясувалося,в одиночку добуванням “живого срібла” не займався – не царське це діло!
Під орудою державного хранителя блакитних нив діяли браконьєрські групи, число яких (з огляду на масштаби промислу) зросло до чотирьох. Нищителі фауни шерстили все підряд – до нерестилищ на території рибоохоронної ділянки включно. Не припинявся доходний промисел і в дні заборони будь-якого лову. Роба ловилася, а її душогуби – ні: “шеф” своєчасно зливав підлеглим інформацію про рейди і перевірки.
Товар, яким торгували відкрито (!) скрізь, де тільки можна, довго не залежувався не тільки на ринках Херсонської, а й менш рибних Донецької і Запорізької областей. Від реалізації риби підприємливий інспектор мав близько 30 відсотків прибутку. Яким же був? Мабуть непоганим. За словами в.о. начальника УМВС у Херсонській області полковника Юрія Прокопенка, везучі браконьєри лише за період із березня по червень 2010 року виловили понад 7 тонн риби різних порід. Про обсяги збуту рибінспекторові справно доповідали оптовики і реалізатори.
Та недовго у рибних «генералах» ходив невловимий рибінспектор, а його підневільні – у промисловиках. І на них, виявляється, знайшлася управа. Зараз шестеро вкупі з інспектором тріпочуть у міліцейському сапеті. Арештована матчастина “виробничників” – понад 100 видів усіляких сіток, чотири неводи, електровудка, три човни, п`ять двигунів, три незареєстровані рушниці, малокаліберна гвинтівка з оптичним прицілом. Крім того, в одного з рибних “бригадирів” на присадибній ділянці було виявлено понад два десятки кущів конопель…
Фінал “рибалки” закономірний: прокуратура Херсонської області порушила кримінальну справу за статтями 364-ю («Зловживання владою» і 249-ю (“Незаконне заняття рибним промислом”) Кримінального кодексу України. І за коноплі відповідати доведеться.
Чи можна на цьому ставити крапку?
Мабуть – ні. «Ліва» риба широкими косяками пливе на ринки Голої Пристані,Херсона, Козацького…Пахнуть підпільною рибою поли торгашів у Шуменському і Таврійському мікрорайонах обласного центру. Невже не всі рибінспектори послизнулися на дармовій лусці?

http://old.vgoru.org/old/modules.php?name=News&file=article&sid=9309

Більше новин Херсона читайте у нашому Телеграм-каналі

Поділитися в Facebook

Тут будуть коментарі і форма залишити коментар ...

Схожi новини