На Херсонщині за час операції «Нерест» правоохоронці відкрили 7 кримінальних проваджень за браконьєрство

З метою відтворення та збільшення рибних запасів у водоймах області, з 27 березня по 10 червня на території Херсонщини триває весняно-літня нерестова заборона.

У цей час працівники поліції спільно з рибним господарством, екологічною інспекцією, службою морського та річкового транспорту, прикордонною службою та громадськими формуваннями проводять профілактичні заходи щодо боротьби з браконьєрством, іншими порушеннями правил рибальства та незаконною торгівлею водними живими ресурсами. Правоохоронці звільняють водойми від браконьєрських знарядь лову для того, щоб риба мала змогу зайти до нерестовищ на нерест.

Про це повідомляє Відділ комунікації поліції Херсонської області.

Працівники відділення поліції в порту «Херсон» патрулюють річку Дніпро, Дніпро-Бузький лиман, Каховське водосховище та інші внутрішні водойми. Робочі групи у складі дільничних офіцерів поліції, працівників груп реагування патрульної поліції, кримінальної поліції та слідчих своєчасно фіксують факти порушень законодавства. На автошляхах працівники поліції перевіряють дозвільні документи у водіїв, які перевозять рибу та інші водні ресурси.

Як повідомив т.в.о. заступника начальника Управління превентивної діяльності поліції Херсонщини Ярослав Шанько, уже за перший місяць проведення заходів правоохоронці вилучили у браконьєрів понад півтори тонни незаконно виловленої риби, майже 10 км сіток, за порушення правил рибальства та зберігання заборонених знарядь лову поліцейські склали 150 адміністративних протоколів, відкрили 7 кримінальних проваджень за ст.249 «Незаконне зайняття рибним, звіриними або іншим водним добувним промислом» Кримінального кодексу України. Збитки, заподіяні браконьєрами рибному господарству, становлять майже 70 тисяч гривень.

Поліція закликає громадян бути відповідальними та дотримуватись визначених правил рибальства під час нересту. Пам’ятайте, що у випадку їх порушення Законом передбачена як адміністративна, так і кримінальна відповідальність.

Більше новин Херсона читайте у нашому Телеграм-каналі

Поділитися в Facebook

Тут будуть коментарі і форма залишити коментар ...

Схожi новини