На Херсонщині розробили програму розвитку рибного господарства

Щоб Херсонщина стала базовим регіоном для розвитку рибного господарства, розроблена обласна програма на 2020 – 2022 роки.

Проєкт програми планується винести на розгляд обласної ради, повідомляє сайт ОДА.

Як повідомив радник голови облдержадміністрації Євген Алхімов, програмою передбачається залучення коштів з державного бюджету (близько 11 млн грн) на оновлення рибопромислового флоту та коштів обласного бюджету (майже 3 млн грн) – на проведення інвентаризації та бонітування водойм області. Планується обстеження водних об’єктів на предмет визначення їх фактичних характеристик, реального технічного стану гідротехнічних споруд та можливості їх використання для потреб риборозведення.

«Особливість програми в тому, що до цього часу бонітування цих водойм не проводилось, не визначались їх можливості, стан. Тобто для того, щоб розуміти, в якому стані наше рибне господарство, необхідно провести інвентаризацію», - зазначив Євген Алхімов.

Для довідки. Мета програми полягає у забезпеченні сталого розвитку рибного господарства, збереженні та збільшенні запасів промислових видів риб, впровадженні комплексних заходів з підвищення продуктивності водойм та виведення рибної галузі «з тіні».

Очікувані результати:

- доведення рівня споживання рибної продукції до 15 кг на рік на душу населення в області;
- збільшення обсягів добування (вилову) водних біоресурсів;
- забезпечення продовольчої безпеки області та держави в цілому, створення додаткових робочих місць;
- підвищення конкурентоспроможності вітчизняної рибної продукції;
- зниження рівня ННН-рибальства;
- зниження корупційних ризиків у галузі рибного господарства.

Більше новин Херсона читайте у нашому Телеграм-каналі

Поділитися в Facebook

Тут будуть коментарі і форма залишити коментар ...

Схожi новини