«Мафія сьогодні переможе»

Як, мабуть, пам’ятає читач, газета “Вгору”, починаючи з першого номера, публікувала десятки матеріалів про дивні діяння та дивні рішення херсонських суддів, часто шкідливі для громади. Газета закликала і прокурорів, і працівників СБУ, і працівників міліції звернути на це увагу та розібратися: а раптом у наших судах вкоренилася корупція?

І ось наприкінці 2007 року Президент Віктор Ющенко теж звернув увагу на дива, що кояться в українських судах. Він звернувся до Вищої ради юстиції з листом, в якому закликав розпочати процедуру звільнення 47 суддів загальних і апеляційних судів за порушення присяги. Окрім того, Президент доручив генеральному прокурору, керівникові Служби безпеки України, міністру внутрішніх справ розробити спільні дії по боротьбі з корупцією в судовій системі.
Отож після такого гарного президентського заклику “Вгору” вирішила поцікавитися у правоохоронців Херсонської області, як стоять справи з корупцією в нашій судовій системі і що робиться, аби її там не було.
Прес-секретар прокурора Херсонської області Федір Самойленко розповів, що на даний час в прокуратуру не надходили матеріали по притягненню до відповідальності суддів. А щодо історії з суддею Дніпровського району міста Херсона, яку УБОЗ затримав у власному кабінеті під час отримання хабара в 1 тис. $ у американського громадянина за всиновлення дитини і проти якої була порушена кримінальна справа, то Федір Самойленко повідомив, що ця справа розглядається в апеляційному суді Миколаївської області.
І от що цікаво: хоча про цей випадок писали й газета “Вгору”, й інші херсонські газети, навіть на офіційному інтернет-сайті Генеральної прокуратури України про це написано, – суддю, яку звинувачують у хабарництві, і зараз можна бачити на її робочому місці. Вона продовжує судити! І нікого з правоохоронців цей факт, схоже, не хвилює.
А от судді Великолепетиського районного суду Херсонської області пощастило менше. Прес-група УСБУ в Херсонській області повідомила, що “цей посадовець фальсифікував рішення протоколів засідань, які насправді не відбувалися. На підставі підроблених документів окремі громадяни України реєстрували у ДАІ ввезені з-за кордону автотранспортні засоби, таким чином ухиляючись від оподаткування та сплати митних платежів. Прокуратурою області було порушено кримінальну справу. Рішенням Верховної Ради України з судді Великолепетиського районного суду Херсонської області було знято повноваження судді у зв’язку з порушенням відносно нього кримінальної справи. За вироком Апеляційного суду Запорізької області посадовця засуджено за ч. 2 ст. 364 КК України (зловживання владою або службовим становищем) до 3 років позбавлення волі з іспитовим терміном 2 роки і позбавленням права обіймати посади, пов’язані із судовою діяльністю, строком на три роки”.
Співробітники УСБУ також виявили та припинили незаконні дії посадових осіб Комсомольського районного суду м. Херсона – там підробили протокол судового засідання та незаконно винесли рішення за цивільною справою. Причому, працівники суду навіть не зареєстрували справу в книзі реєстрації вхідної кореспонденції, як того вимагають прості правила діловодства. З цього приводу прокуратура Комсомольського району м. Херсона порушила відносно посадовців Комсомольського районного суду м. Херсона кримінальну справу за статтями “перевищення службових повноважень” та “службове підроблення”.
Про те, чи є корупціонери серед суддів Херсонської області і як з ними бореться обласна Рада Суддів, ми запитали і в голови Ради Катерини Закарян. Вона розповіла, що за минулий рік жодного суддю Херсонщини не було притягнуто до кримінальної чи адміністративної відповідальності. Але були порушені дисциплінарні провадження проти чотирьох суддів – за порушення присяги судді. Що конкретно вчинили судді, дізнатися не вдалося. Катерина Закарян сказала тільки, що вони “притягалися до відповідальності за неналежне виконання обов’язків судді”. Зараз ці судді оскаржують рішення Ради суддів області до Вищої ради юстиції.
Отже, виходить, що порушників закону серед суддів нашої області – одиниці? І корупції в судовій системі – мізер?
Дивно, бо Київський міжнародний інститут соціології опублікував аналітичний звіт за результатами соціологічного дослідження “Корупція та надання послуг у судовій системі України”. Респондентами в даному дослідженні були юристи, 64,7% з них вважають, що корупція поширена у судовій системі, і тільки 6,1% заявили, що корупція у судовій системі “зовсім не поширена”.
Тоді чому в правоохоронних органах результати по притягненню суддів до відповідальності – дуже низькі? Може, правоохоронці самі отримують “дивіденди” за те, що “не бачать”, як іноді відправляється правосуддя? Адже не секрет, що в цих органах теж вистачає корупціонерів.
Питання іще й у тому, наскільки серйозно Президент України сам ставиться до своїх закликів?
Згадаймо, у статті „Володимир Стретович: “Мафія сьогодні переможе”, надрукованій у нашій газеті 09/11/2006 року, є витяг зі стенограми засідання Верховної Ради України 2 листопада 2006 року, на якому Анатолія Іванищука – голову Апеляційного суду області – обрали суддею пожиттєво: “Стретович В.М.: Шановні колеги, в історії новітньої України є один випадок, коли громадяни України спалювались перед приміщенням суду, це одна подія, і перед Верховною Радою за діяльність Херсонського апеляційного суду. Повторюючи слова пана Мармазова, я можу сказати, дійсно – корупціонер і та людина, що в 1997 році ще від засудженого взяла 100 тисяч доларів і десять років це робила. І я, як колишній голова Комітету по боротьбі з корупцією, заявляю, що ця особа не має морального права бути суддею... А слухачам в Херсонській області хочу сказати, що я, народний депутат Стретович, вичерпав свої можливості депутатські щодо протидії обрання Іванищука на посаду. Мафія сьогодні переможе, я в цьому переконаний. Коза-ностра вернеться в Херсонську область...”.
Після цього Анатолія Іванищука обрали суддею пожиттєво і Президент України Віктор Ющенко знову призначив його головою Апеляційного суду області. А потім іще й нагородив орденом “За заслуги” ІІІ ступеня. А тепер Президент Віктор Ющенко закликає...

Довідка: Деякі статті, опубліковані в газеті “Вгору” на тему судочинства: “Откуда в Херсоне берутся бездомные?”, 01.11.07; “Театр абсурда от судьи Сергея Строилова”, 26.07.07; “Смотрите, судьи!” 07.06.07; “Кто руководит судьей Натальей Стамбулой?”, 03.05.07; “Судья Наталья Стамбула прославилась на всю Украину”, 17.05.07; “За убийство – три года условно”, 01.02.07; “У херсонських судах існує господарський розрахунок”, 19.04.07; “Гнилая рать судебной системы”, 26.10.06; “Верховный суд в Херсоне – не указ”, 16.11.06; “Капец” от Апелляционного суда Херсонской области”, 28.09.06; “Стервятники или государственные люди?”, 23.03.06; “Только с виду – люди”, 16.03.06; “Засудив невинного і потім... пішов на підвищення”, 23.02.06; “Профхалатность судей города”, 20.10.05; “Бредовая реальность правосудия в Каховке”, 26.08.05; “Опасные капризы судьи Валентины Пальковой”, 21.07.05; “Судьи Херсона стыда не имут”, 07.04.05...

http://old.vgoru.org/old/modules.php?name=News&file=article&sid=6277

Більше новин Херсона читайте у нашому Телеграм-каналі

Поділитися в Facebook

Тут будуть коментарі і форма залишити коментар ...

Схожi новини