Ляльки тепер – академічні!

Указом Президента України №339 Херсонському обласному театру ляльок присвоєно статус "академічного". А це значить, що високий професіоналізм наших артистів визнали не тільки херсонські глядачі, але й вся Україна. 

Цікаво, що минулого року наказом з таким самим номером звання заслуженого артиста України голова держави присвоїв Ользі Салміной, майстру сцени нашого лялькового театру.
У такого звання, безумовно, є свої привілеї. Вони виражаються в грошовому еквіваленті – у працівників має збільшитись зарплатня. Але це відбудеться за умови, якщо обласна рада включить подібні зміни до бюджету.
Як розказав директор театру Віктор Морозов, новий статус несе за собою ще більшу відповідальність. Адже, як відомо, найвибагливіша публіка – діти. Вони не стануть терпіти фальші.
Вже сорок років відчиняє двері у чарівний світ казки наш ляльковий театр. У його скарбниці – понад 100 вистав для дітей різного віку. Нашим лялькам аплодували в Білорусі, Молдові, Росії, Болгарії, Венгрії, Великій Британії, Турції. Вистави театру стали лауреатами дев'яти відомих міжнародних фестивалів в Україні та за кордоном.
Перший театральний сезон відкрився у грудні 1971 року. Перші роки артисти фактично працювали на колесах, адже у них просто не було власного приміщення. Лише 1986 року у ляльок з'явився власний казковий палац.
Херсон став чи не першим містом України, який може похвалитись одразу двома академічними театрами. А це надихає на подальші звершення, наприклад, замахнутися на статус національного. Чом би й ні? А поки що малеча та їх батьки з нетерпінням чекають на нові казки.

http://old.vgoru.org/old/modules.php?name=News&file=article&sid=11945

Більше новин Херсона читайте у нашому Телеграм-каналі

Поділитися в Facebook

Тут будуть коментарі і форма залишити коментар ...

Схожi новини