Квартальні комітети – єднаймося!

Чи почне коли-небудь влада Херсона враховувати думку мешканців будинку, віддаючи дитячий майданчик у дворі під забудову магазину? Чи тільки депутати прийматимуть рішення, залишивши нам роль безгласних статистів? І чи можемо ми, рядові мешканці міста, примусити владу рахуватися з нашою думкою?

Можемо. Якщо мешканці міста, району чи кварталу житимуть не кожен сам по собі, а відчують себе членами Громади і почнуть працювати, щоб їхній голос був почутий.
Одним із найдієвіших механізмів впливу на владу є комітети: будинкові, вуличні, квартальні, мікрорайонів, сільські та селищні. Створити комітет просто – активним мешканцям будинку, кварталу, мікрорайону чи села треба зібратися гуртом, ухвалити рішення про створення комітету, обрати керівників і оформити все це протоколом – самоорганізуватися. Деякі складнощі можуть виникати при реєстрації в виконкомі, оскільки не скрізь влада хоче допускати громадян до вирішення питань, що стосуються навіть їхнього двору чи кварталу. Але ця перешкода штучна і її можна здолати, дотримуючись букви закону. Правовий статус органів самоорганізації населення визначається сьогодні Конституцією України, Законами “Про місцеве самоврядування” та “Про органи самоорганізації населення”.
Важливо, що такі органи самоорганізації мають право разом з депутатами представляти інтереси жителів свого будинку, вулиці, мікрорайону, вносити пропозиції до проектів місцевих програм розвитку відповідних адміністративно-територіальних одиниць та до місцевих бюджетів. І без їхньої згоди ніхто не матиме права будувати у дворі пивницю замість дитячого майданчика.
Такі комітети понад 10 років успішно працюють у Миколаєві, Одесі, Луцьку, Хмельницькому, є вони і в Херсоні, але ще не настільки сильні, як в інших містах. З метою подальшого покращення роботи органів самоорганізації населення в Херсоні та області, обміну досвідом та захисту інтересів громадян, громадська організація “Безпосереднє народовладдя” виступила з ініціативою створити Херсонське обласне відділення Всеукраїнської Асоціації органів місцевої самоорганізації і провести установчу конференцію цього об’єднання. Ініціативу вже підтримало чимало інших громадських організацій. Зараз ініціатори проводять дослідження: як працюють органи самоорганізації в місті та області, які в них є проблеми та здобутки. Сподіваємося, що ця тема не залишить байдужими свідомих мислячих людей нашої області, котрі не згодні з роллю статистів, яку їм нав’язує влада.
Шановні читачі “Вгору”! Якщо у вас є що сказати з цього питання – факти, ідеї, досвід, побажання – звертайтеся до Громадської приймальні Фонду милосердя або до редакції – будемо вдячні за допомогу.
Адреса: вул. Фрунзе, 2, офіс 19, тел. 49-60-03.
Електронна адреса газети “Вгору”: [email protected]

http://old.vgoru.org/old/modules.php?name=News&file=article&sid=5988

Більше новин Херсона читайте у нашому Телеграм-каналі

Поділитися в Facebook

Тут будуть коментарі і форма залишити коментар ...

Схожi новини