Коли не хочуть чути

Слухання по програмі розвитку житлового будівництва у Херсоні на 2005-2010 рр. не відбулися вже вдруге.

Першого разу людей запросили у малесенький зал бібліотеки імені Лесі Українки, де важко розміститися й двом десяткам людей. А бажаючих прийшло понад сотню – в основному мешканці історичних кварталів, чиє житло опинилося під загрозою знесення.
Люди зажадали від представників влади організувати справжні, а не фіктивні громадські слухання й забезпечити доступ на них усім бажаючим.
Але вдруге херсонців узагалі спробували дезорієнтувати. Спочатку слухання призначили на 10 годину 18 травня у великому залі міськвиконкому, про що сповістили ЗМІ. Але за день до заходу несподівано терміново скликали сесію міськради (вона зазвичай проходить у великому залі), отож слухання вирішили перенести в актовий зал Морського коледжу на 11.00. Попередити більшість бажаючих взяти участь у слуханнях було вже неможливо. А серед тих, хто прийшов на 10.00 до міськвиконкому, далеко не всі могли чекати до 11.00, адже у людей є робота й інші обов’язки. Чи саме на те й було розраховано?
Чому стільки проблем навколо одних слухань? Бо від рішення, яке в результаті буде прийняте громадянами, залежить, чи вдасться міським чиновникам “легалізувати” задумане будівництво в центрі міста, чи ні. А на думку багатьох херсонців, так звана “програма розвитку житлового будівництва” написана чиновниками в порушення законодавства і спеціально для того, щоб “розчистити” великі площі в центрі міста для будівництва там багатоповерхівок. За законом такі рішення міська влада не має права приймати без згоди громадян, яку вони можуть дати, або не дати на слуханнях.
Але і вдруге цей захід не відбувся – на нього не з’явилися ні мер, ні його перший заступник В’ячеслав Яременко, ні депутати, що можуть впливати на рішення органів місцевого самоврядування. І причина в них була поважна – сесія міськради! Тільки чому так несподівано призначили її в один день зі слуханнями? Щоб знову зірвати цей захід?
А на слухання прийшли не тільки активісти громадських організацій, а й люди,що представлялися перед мікрофоном просто: прізвище, ім’я та адреса. Звичайні херсонці говорили, що їхньому житлу (яке в програмі названо “малоцінним”), а отже, й домашньому затишку, і якості життя загрожує небезпека. Влада їх не чула... Голова громадської організації “Безпосереднє народовладдя” Лариса Щепьоткіна повідомила: саме перенесення слухань в інше місце вже є достатньою підставою їх відмінити. “Крім того, нам невідомо, хто конкретно розробив цю програму, і чи брали в цьому процесі участь громадяни, чи розглядали програму депутатські комісії, і які вони вносили зауваження та пропозиції”, – зазначила вона.
Світлана Ломакіна, що мешкає на вул. К. Маркса: “Це питання стосується не тільки краси міста, але й соціального захисту людей, хто є власником чи користувачем квартири. У цій програмі ми читаємо фрази на зразок “потребують житла”, “треба зносити”. А нас запитали, чи хочемо ми зносити свої будинки? Я вважаю, що програму треба доопрацювати саме з урахуванням людського фактору, бо вона зачіпає не тільки наші інтереси, а й інтереси наших дітей та онуків”.
Депутат міськради минулого скликання і член робочої групи із розробки програми житлового будівництва Володимир Пепель зазначив, що зараз розглядати саму програму чи навіть резолюцію слухань нікому, бо міська рада ще не сформувала постійні депутатські комісії й не обрала заступників міського голови.
І хоча до мікрофону підходили й захисники програми, переконували, умовляли людей схвалити її, обіцяли, що нікого насильно виселяти не будуть, – і цього разу у влади не вийшло “протягти” через слухання потрібне чиновникам рішення. Але можна не сумніватися, що спроби “протягти” будуть і надалі. І тепер доля історичного центру міста залежить від того, наскільки громада буде пильна та згуртована.

http://old.vgoru.org/old/modules.php?name=News&file=article&sid=4197

 

Більше новин Херсона читайте у нашому Телеграм-каналі

Поділитися в Facebook

Тут будуть коментарі і форма залишити коментар ...

Схожi новини