Хто здолає «еверести»?

Після виборів до Скадовської міськради прийшли нові депутати, які вирішили: пора навести порядок і повернути громаді “роздерибанені” раніше ділянки. Або примусити підприємців-нелегалів оформити всі документи й платити за оренду землі. Спроби дошукатися порядку на землях Скадовська робили і депутати попереднього скликання.

І обласна прокуратура у письмових відповідях на їх запити не раз підтвердила інформацію про грубі порушення земельного законодавства. Показовий приклад – ринок практично у самому центрі міста на вул. Комсомольській, збудований 5 років тому ПП “Еверест”.
Перший заступник прокурора області В. Матвійчук іще торік, 4 травня, повідомив, що в ході перевірки фактів, викладених у запиті депутатів, встановлено: “... ПП ”Еверест” використовує земельну ділянку по вул. Комсомольській без зареєстрованих документів, що посвідчують право оренди. За це порушення Скадовським районним відділом земельних ресурсів 29.04.2005 р. притягнуто керівника ринку до адміністративної відповідальності”. До якої саме – і чи направлено приписа на адресу порушників – не сповістив.
Ринком по вул. Комсомольській займалася і районна комісія, до якї входили заступник голови райдержадміністрації В.О. Хохлов та архітектор району Ю.І. Попач. І в листі від 27.07.05 р. комісія написала, що “... у приватного підприємства “Еверест” відсутні правоустановчі документи на земельну ділянку, на якій розташований ринок... ”
Цікаво, що ні у райвідділі земресурсів, ні у місцевих органах влади ніхто й пальцем не ворухнув, щоб примусити ПП “Еверест” або оформити правоустановчі документи, або звільнити ділянку.
Влітку минулого року земельне питання розглядалося на засіданні Ради національної безпеки і оборони України, ним займалися Президент і Кабінет Міністрів. В результаті вирішили Державну інспекцію з контролю за використанням і охороною земель вивести з підпорядкування місцевих органів земельних ресурсів та розширити її контролюючі функції.
І ось після створення Скадовського міжрайвідділу земельної інспекції, виконуючи накази виборців, я направив до інспекції депутатське звернення по ПП “Еверест”. Аналогічне звернення направив начальнику Скадовського райвідділу земресурсів Н.М.Черненко.
Начальник Скадовської міжрайонної інспекції М. Ф. Гопанчук 26.07.06р. повідомив, що “...ПП “Еверест” використовує земельну ділянку під ринок по вул. Комсомольській без установчих документів, що посвідчують право оренди земельної ділянки, із 25 травня 2004 року. Відносно керівника ПП “Еверест” Державною земельною інспекцією були складені протоколи про адміністративні правопорушення... від 29.02.2006 року та від 18.07.2006 року, які направлені на розгляд начальнику відділу земельних ресурсів Скадовського району”.
Начальник райвідділу земресурсів на депутатське звернення взагалі не відповіла. Щоб добитися від них відповіді, довелося просити міську раду підтримати мій запит до начальника Скадовського районного відділу земельних ресурсів. Врешті-решт відповідь рада отримала, а мені, як депутату, в порушення вимог частини 4 статті 22 Закону України “Про статус депутатів місцевих рад” відповідь так і не було направлено. Отримана ж відповідь була складена за принципом “на городі бузина, а в Києві – дядько”: жодної конкретики.
Я написав повторний запит, і міська рада знов його підтримала.
І ось, нарешті, 12 вересня 2006 року (через 2 місяці!) я отримав від в.о. начальника Скадовського районного відділу земельних ресурсів Л. В. Нікішенко справжній “шедевр”. Ніяк не пояснюючи, чому досі не розглянули протокол про адміністративне правопорушення від 29.02.2006р., пані Нікішенко пише: “...Надати інформацію про заходи адміністративного характеру, які вживалися відділом земельних ресурсів до керівництва ПП “Еверест” в період 2003-2005 років, не має можливості в зв’язку з тим, що всі матеріали передані в Скадовський міжрайонний відділ з контролю за використанням та охороною земель “. А інспекція, на яку “киває” пані Нікішенко, повідомила, що “...всі матеріали до створення Скадовської міжрайонної земельної інспекції (до 01.01.2006 року) про адмінпорушення знаходяться у Скадовському райвідділі земресурсів”. Тобто – у віданні пані Черненко та пані Нікішенко.
Крім того вияснилося, що начальник райвідділу земельних ресурсів розглянула тільки один протокол – від 18.07.06 р., а від 29.02.2006 року – ні. А без цього земінспекція не може клопотатися до міської ради про вилучення ділянки.
На що сподіваються пані Черненко та пані Нікішенко, надаючи такі відповіді на депутатський запит? Що депутати втомляться й перестануть задавати питання? Не вийде – всі матеріали листування будуть передані начальнику Держкомзему України, щоб він допоміг депутатам отримати вичерпну інформацію.
Депутати нового скликання також постараються отримати відповідь на іще одне важливе питання: куди й кому платить за землю ПП “Еверест”? І скільки таких “еверестів” є в Скадовську? (Не дивно, що процент від сплати за землю в загальних надходженнях до міського бюджету складав до цього часу приблизно 15%. В той час, як в усьому світі відомо, що плата за землю є основним джерелом наповнення бюджетів міст).
Депутати Скадовської міськради також мають намір звернутися до начальника Держкомзему України з проханням притягти до відповідальності своїх підлеглих.
Нагадаємо: якщо державний службовець чи посадова особа органу місцевого самоврядування, в тому числі й депутат, сприяє, використовуючи своє службове становище, фізичним і юридичним особам у здійсненні ними підприємницької діяльності, а тим більше незаконної, то такі діяння підпадають під ознаки адмінправопорушень, зазначених у пункті “а” частини 1 ст. 5 Закону України “Про боротьбу із корупцією”. Крім того, відмова фізичним та юридичним особам в інформації, надання якої передбачено правовими актами, надання недостовірної чи неповної інформації підпадають під ознаки адмінправопорушень, зазначених у пункті “г” частині 1 ст. 5 того ж закону.

http://old.vgoru.org/old/modules.php?name=News&file=article&sid=4705

 

Більше новин Херсона читайте у нашому Телеграм-каналі

Поділитися в Facebook

Тут будуть коментарі і форма залишити коментар ...

Схожi новини