Хто й чому на Херсонщині проти прийомних сімей?

Як пам’ятає читач, на останній сесії облради ухвалено рішення, яким депутати тимчасово заборонили адміністрації створювати прийомні сім’ї та дитячі будинки сімейного типу.

Причиною для такого рішення було звернення трудового колективу дитбудинку “Теремок”. Вихователька цього закладу Неля Танигіна у виступі на сесії сказала: “Теремок” – це заклад для дітей з вадами розумового розвитку, тому вкрай важливо, щоб діти з такими вадами утримувались саме в спеціальному закладі.
Люди, які хочуть створити прийомну сім’ю, не завжди усвідомлюють, що за допомога дітям потрібна. З малюками повинні працювати логопеди й дефектологи. Крім того, поки діти перебувають у прийомній сім’ї, вони втрачають можливість бути усиновленими”. Там же прозвучала й інша точка зору: трудовий колектив “Теремка” нібито боїться втратити робочі місця через впровадження державної політики з пріоритетом сімейного виховання.
А вже в минулий понеділок в обласному центрі почала працювати міжвідомча робоча група із представників Міністерства у справах сімі’ї, молоді та спорту, Мінохорони здоров’я, МВС та СБУ, яка вивчає ситуацію із дотриманням прав дитини у прийомних сім’ях, звичайних дитбудинках та будинках сімейного типу.
Аргументи колективу “Теремка” спростувала на прес-конференції директорка Департаменту з усиновлення та захисту прав дитини Міністерства сім’`ї Людмила Волинець. За її словами, думка про те, що найкраще виховують дітей в інтернатах – хибна, найкраще дитині в сім’ї, і навіть якщо дитина перебуває в прийомній сім’ї чи дитбудинку сімейного типу, для неї все одно продовжують шукати батьків для усиновлення. “Зараз на Херсонщині немає жодного інтернатного закладу, де дитина-сирота може вчитися в 10-11 класі, абсолютно всі діти-сироти після 9-го класу вступають до ПТУ, причому, в основному на соціально небезпечну професію для підлітка – бармен, а 85% вихованців інтернатних закладів потрапляють в місця позбавлення волі...” – говорить Людмила Волинець.
Директор обласного Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Дмитро Муценко говорить, що причина небажання керівників дитбудинків віддавати дітей в прийомні сім’ї – у практиці торгівлі дітьми, яка багато років процвітала у цих закладах: “Дітей просто продавали, як товар. Зараз ми контролюємо процес створення прийомних сімей, готуємо батьків, багатьох “відсіваємо”, хочемо зробити систему прозорою – це не всім подобається. Але ж ніде в світі не існує таких закладів для дітей типу казарм, як у нас. А коли дитинка з вадами розумового розвитку потрапляє в сім’ю, хай і прийомну, то вже за місяць позбавляється усіх вад і починає стрімко розвиватися.”
Міністерство сім’ї звернулося до Генпрокуратури з проханням опротестувати суперечливе рішення облради. Після зустрічі з головою облради заступниця міністра включила до складу комісії депутатів. І за тиждень робоча група надасть свої рекомендації області.

Довідка: На Херсонщині уже створили 29 прийомних сімей, 4 будинки сімейного типу, там живуть 79 діточок. З початку року на реалізацію держполітики у сфері сімейного виховання виділили 465 тис. грн., а в листопаді Кабмін надіслав в область іще 95 тис. грн. на фінансування програми. Ці кошти – цільові, надходять для потреб конкретної сім’ї, що взяла на виховання дітей з дитбудинку.

http://old.vgoru.org/old/modules.php?name=News&file=article&sid=4885

Більше новин Херсона читайте у нашому Телеграм-каналі

Поділитися в Facebook

Тут будуть коментарі і форма залишити коментар ...

Схожi новини