Херсонка судиться з мером Львова

Восени м. Львів святкуватиме своє 750-річчя. Минулого року Кабмін виділив 100 млн. грн. на ремонт і реставрацію історико-архітектурних пам’яток міста.

І міська влада заходилася спішно освоювати ці мільйони – без проекту, без погодження з відповідними службами, як того вимагає законодавство. Одна з найбільших історико-архітектурних пам’яток Львова – площа Ринок – перебуває під захистом не лише законодавства України, а й міжнародної організації ЮНЕСКО. І ось на площу загнали гусеничні екскаватори, бульдозери, від яких двигтять будинки й обвалюється ліпнина. Безцінну бруківку згорнули докупи, а площу бетонували під автостоянку для чиновників. У порталах 16 століття пробили дірки під газові труби. Такої руйнації площа Ринок не знала ні за часів німецької окупації, ні за часів радянської влади.
Понад 150 організацій об’єдналися у Громадський Форум Львова, щоб врятувати місто. Члени громадської мережі “Опора” приковували себе до техніки, і на певний час зупинили роботи. Але нині нищення площі продовжується.
На початку червня президент Херсонського обласного Фонду милосердя та здоров’я Алла Тютюнник, голова правління Української Гельсінської Спілки з прав людини, співголова Харківської правозахисної групи Євген Захаров, голова правління Луганської обласної правозахисної організації “Чайка” Лариса Заливна, львівський архітектор та реставратор Кость Присяжний, керівник Секретаріату громадського об’єднання “Голос громади Києва” Володимир Бондаренко подали позовні заяви до суду на дії міського голови Львова Андрія Садового, в яких вимагають негайного припинення робіт на площі Ринок до переведення їх у правове русло.
“Площа Ринок у Львові є культурною спадщиною всієї країни, всіх українців, це і моє надбання також, – вважає ініціатор акції Алла Тютюнник. – І це лише початок об’єднання українців задля врятування загальнонаціональних цінностей, які є в кожному регіоні”.
Лідери звернулися до Президента України Віктора Ющенка з проханням зупинити знищення історико-культурної спадщини Української держави.

http://old.vgoru.org/old/modules.php?name=News&file=article&sid=4275

 

Більше новин Херсона читайте у нашому Телеграм-каналі

Поділитися в Facebook

Тут будуть коментарі і форма залишити коментар ...

Схожi новини