Канал знеструмлено

“Херсонобленерго” відключило Каховський магістральний канал за борг у 2,5 млн. грн.

Ця заборгованість утворилась за електроенергію, використану для роботи головної насосної станції. Погашати борг зрошенцям нічим. Головна насосна станція зупинилася.
Як розповів начальник управління головного Каховського магістрального каналу Юрій Ващенко, ці 2,5 мільйони канал “напрацював” вже після того, як наприкінці липня вичерпав ліміти на електрику та витратив на неї всі кошти. Тепер Держводгосп грошей не виділяє і рішень щодо роботи каналу не приймає.
Каховський магістральний канал забезпечує, окрім зрошення близько 400 тис. гектарів у Херсонській та Запорізькій областях, ще й водопостачання (25 млн. кубометрів – у Мелітопольський і Якимівський райони Запоріжжя та в Іванівський водогін 1,2 млн.). Електрика є на роботу “технології” – на забезпечення життєздатності головної споруди каналу ( на підтримання дренажу, освітлення, вентиляції споруди) – це не можна відключати, інакше не уникнути затоплення. Виробничі ж потреби (зрошення й подача води Західному й Іванівському груповому водогонам) зараз обмежені. Повністю відключені можливості зрошення, а водопостачання поки працює. Рішення про зміну лімітів та виділення додаткових коштів може приймати тільки Верховна Рада.

http://old.vgoru.org/old/modules.php?name=News&file=article&sid=4674

 

Більше новин Херсона читайте у нашому Телеграм-каналі

Поділитися в Facebook

Тут будуть коментарі і форма залишити коментар ...

Схожi новини