Каховка. Громадському формуванню «ЩИТ» поновили фінансування. ВІДЕО

Каховка. Громадському формуванню «ЩИТ» поновили фінансування. ВІДЕО

Найбільш криміногенний мікрорайон міста Каховки – Світлове. Бо на території зосереджена величезна кількість пивничок і розважальних закладів. І саме тому офіс громадського формування "ЩИТ" розташувався у самому центрі Світлового.

"Агенти "ЩИТа", - як по-дружньому називають їх місцеві - патрулюють вулиці, заспокоюють бешкетників, перевіряють неблагонадійних осіб, проводять з підлітками профілактичну роботу, а якщо щось трапляється, допомагають поліції розкривати злочини. Очолює формування Петро Олександрович Матвієнко.

Начальник сектору превенції Каховського відділу поліції Віталій Сенчин підтверджує, що дуже часто звертаються до них за допомогою:

- У нас значна ротація кадрів, співробітники відділу постійно змінюються. Люди приходять на нову для них територію, нікого з місцевих не знають, тому важко орієнтуватися: хто міг той чи інший злочин скоїти, де правопорушник може ховатися. А Петро Матвієнко зі своїми хлопцями постійно на місці, всіх жителів знають, знають, "хто чим дихає". Адже формуванню вже майже 20 років. І місцеві їм довіряють, охочіше інформацією діляться.

А місцеві розповідають, що коли трапляються крадіжки, телефонують спочатку Петру Олександровичу, а потім уже поліції. І дуже часто буває: поки правоохоронці оформлюють подію та опитують постраждалих, - члени громадського формування вже приводять порушників та повертають вкрадене.  

Саме так сталося, коли знімальна група проєкту працювала в Каховці. Під час інтерв’ю з начальником сектору превенції, йому повідомили про черговий злочин – у далекобійника поцупили барсетку, в котрій були  усі документи чоловіка, ключі, декілька тисяч гривень, долари.

Одразу після цього знімальна група повернулася до офісу громадського формування, а там постраждалий далекобійник уже тримав у руках свою барсетку! А невдовзі члени громадського формування під’їхали на двох мопедах з підлітками, які барсетку привласнили та купили собі ті мопеди.

ГФ "ЩИТ" зареєстроване у січні 2004 року. Перші роки працювали на волонтерських засадах. Потім у громаді побачили результати їх діяльності, тож десять років тому місто виділило формуванню приміщення та три велосипеди. Усе інше – меблі, прилади, - щось принесли з дому, щось придбали за власний кошт. А згодом обладнали в тій же кімнаті місце для роботи свого дільничного – бо так зручніше співпрацювати та розв'язувати різні питання. Також депутати декілька років поспіль голосували за оплату з бюджету комунальних послуг на утримання приміщення та мінімальну зарплату членам формування. Однак минулий мер фінансування майже заблокував. Депутати подейкували, що він образився на "ЩИТ", бо вони оштрафували його дружину за порушення правил благоустрою (поряд з її салоном в ожеледицю ніхто сніг не прибирав, піском доріжку не посипали, сміттєвої урни не було).

Втім, Петро Матвієнко не дуже засмучувався ситуацією: адже мерів обирають і переобирають, а про порядок, спокій та безпеку в громаді мають турбуватися постійно.

А після останніх виборів Петро Олександрович зателефонував команді проєкту "Шерифи для нових громад" та поділився радісною новиною: у Каховці обрали нового мера і фінансування громадського формування поновлено.

Докладніше про шерифа у статті "Агенти "ЩИТа" або Як каховські "шерифи" злочини розкривають" https://vgoru.org/post/agenti-shchit-strimuyut-kriminogennu-obstanovku-u-kakhovtsi

P.S. "Програма "Шерифи для нових громад" — це історії про надзвичайних мешканців Херсонщини, які працюють у своїх громадах «замість поліцейського». Проєкт команди продакшн "Вгору" та "Шерифи для нових громад" відібрали торік на відкритому конкурсі "Створюй із Суспільним".

Поділитися в Facebook

Тут будуть коментарі і форма залишити коментар ...