Підтримати нас

Голова Херсонської ОДА помилився говорячи про виділення коштів на облаштування КПВВ на кордоні з Кримом

Автор статті
29 вересня 2019 11:00
962
Поширити:

Голова Херсонської облдержадміністрації Юрій Гусєв у ефірі програми «Звіти наживо» на каналі UA: ХЕРСОН зазначив (7.42 – 8.16) , що «Протягом останніх 2 років питання будівництва нових, якісних, сучасних КПВВ, тимчасових КПВВ, бо Крим є Україною … 2 роки проєкт не реалізовувався, кошти були виділити нашими донорами, європейцями … було виділено близько 100 млн грн».

ТЕЗА 1: «Протягом останніх 2 років питання будівництва нових, якісних, сучасних КПВВ…2 роки проєкт не реалізовувався»

ВЕРДИКТ: ПРАВДА з ознаками МАНІПУЛЯЦІЇ

ДОКАЗИ І АРГУМЕНТИ:

Будівництво КПВВ «Каланчак» і «Чаплинка» входить до «Плану заходів спрямованих на реалізацію деяких засад державної внутрішньої політики щодо тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим та м. Севастополя», затвердженого урядом 28 березня 2018 року.

У 1 пункті «Забезпечення прав і свобод людини і громадянина, гарантованих Конституцією України, під час переміщення через контрольні пункти в’їзду/виїзду» заходом №3 і №4 відповідно є «облаштування контрольних пунктів в’їзду/виїзду в Херсонській області» та «створення перед контрольними пунктами в’їзду/виїзду в Херсонській області зон сервісного обслуговування з належними санітарно-гігієнічними умовами, облаштування в таких зонах медичних пунктів, місць відпочинку тощо», строк виконання – III квартал 2018 р. Відповідальними за виконання цих пунктів Плану зазначені Міністерство інфраструктури України, Мінфін, МінТОТ, Держприкордонслужби та Херсонська обласна державна адміністрація.

Але плани щодо облаштування КПВВ затвердили у березні 2018 року, а терміни облаштування КПВВ у 2019 році окреслили ще 13 липня 2019 року під час наради з питань реалізації проєктів облаштування пунктів «Чонгар» та «Каланчак», отже минуло менше 1.5 року і тому термін у 2 роки, про який говорить Юрій Гусєв, можна вважати маніпуляцією.

ТЕЗА 2: «…кошти були виділити нашими донорами, європейцями … було виділено близько 100 млн грн”

ВЕРДИКТ: ПРАВДА\ФАКТИЧНА ПОМИЛКА

ДОКАЗИ І АРГУМЕНТИ:

Згідно з Постановою від 4 липня 2018 р. № 584 Кабінет Міністрів постановив «Виділити Міністерству інфраструктури (одержувач бюджетних коштів – Українське державне підприємство по обслуговуванню іноземних та вітчизняних автотранспортних засобів “Укрінтеравтосервіс”) 105983,571 тис. гривень для будівництва тимчасових контрольних пунктів в’їзду на тимчасово окуповану територію України/виїзду з неї для автомобільного сполучення “Каланчак”, “Чонгар” на адміністративній межі Херсонської області з тимчасово окупованою територією Автономної Республіки Крим та зон сервісного обслуговування перед ними… Міністерству фінансів здійснити зазначені видатки за рахунок коштів резервного фонду державного бюджету».

Кошти були виділені з резервного фонду державного бюджету, а не донорами, тому це можна вважати фактичною помилкою, але правда, що було виділено близько 100 млн грн.

У січні 2019 року кореспондент Громадського подав інформаційний запит до Міністерства фінансів України про використання цих коштів. У відповіді зазначається, що у 2018 році за відсутності необхідних для фінансування документів кошти з резервного фонду державного бюджету Міністерству інфраструктури України не виділялися. Також у відповіді зазначається, що ці кошти не можуть бути використані у 2019 році.

doc1

doc2

P.S. Матеріал публікується за сприяння фактчек-проекту «БезБрехні».

Більше новин читайте на нашому телеграм каналі
Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ