Херсонські подарунки для одеської галереї

Восени минулого року в стінах одеської галереї Благодійного фонду «Майбутнє» експонувалося кілька виставок, присвячених Херсону, у тому числі й фотовиставка Олександра Корнякова «Нескорений Херсон». Світлини з мітингів протесту та життя окупованого міста змушували херсонців, які тимчасово оселилися в Одесі, зі сльозами  згадувати рідне місто, а одеситам розповідали правдиву історію спротиву та жахіття окупації.

Надзвичайно приємно було в цій виставковій залі знов зустрітися з роботами Олександра — але іншими, на яких наша Херсонщина ще мирна та привітна. Ці світлини Медіаплатформа «Вгору», яка й організувала для свого фотокореспондента виставковий тур Україною, та Олександр Корняков подарували на згадку гостинній галереї.

31 жовтня 2022 року. Відкриття виставки фотокореспондента Медіаплатформи «Вгору» Олександра Корнякова «Нескорений Херсон» у галереї «Будинку з янголом». Подарунок автора приймає заступник голови правління Благодійного фонду реабілітації дітей-інвалідів «Майбутнє» Володимир Левчук.

День народження людини-легенди Бориса Літвака (1930-2014), засновника Благодійного фонду «Майбутнє» та Дитячого реабілітаційного центру, відомого в Одесі як «Будинок із янголом», вирішили відмітити виставкою дарів фонду, яких за 27 років його роботи зібралося чимало. Це подарунки вдячних пацієнтів, друзів, партнерів, співробітників. Про дари від херсонців теж не забули, і це особливо радує, бо організатори зізнаються, що все подароване аж ніяк не змогло б поміститися в одній залі.

Справа – «Соняшники» художниці Юлії Равлик, дар від організаторів виставки «Херсон inside/outside», створеної херсонськими митцями, учасниками «Майстерні Артивізму»

У Центрі пишаються, що фактично першими в Україні запустили комплексну реабілітацію дітей-інвалідів. І зараз надають медичну, фізичну, психолого-педагогічну та соціальну реабілітацію цим дітям, які потребують особливої допомоги. Щорічно в Центрі проходять курс лікування понад 3000 пацієнтів. Серед них є херсонці, і миколаївці, і мешканці інших областей, які через війну вимушено покинули свої домівки.

Заступник голови правління Благодійного фонду реабілітації дітей-інвалідів «Майбутнє» Володимир Левчук

Заступник голови правління фонду «Майбутнє» Володимир Левчук уточнив, що існує обласна програма з підтримки та реабілітації дітей-інвалідів, згідно з якою з обласного й міського бюджетів виділяються кошти на реабілітацію дітей, які зареєстровані в Одеській області або в місті Одеса. Тож переселенці, офіційно зареєстровані на Одещині, можуть звернутися до управління соціального захисту та отримати там направлення до Дитячого реабілітаційного центру. «Ми з задоволенням надамо реабілітаційні послуги», — запрошує пан Володимир.

І, як додатковий «терапевтичний ефект» — дотик до мистецтва, адже в галереї завжди експонуються різні виставки, а дітлахи із задоволенням роздивляються картини, світлини та інші роботи й знаходять для себе щось цікаве.

Зустріч із творчістю херсонського художника Валерія Моругіна (картина справа) була дуже несподіваною і приємною

Інформація для тих, хто перебуває в Одесі: виставка триває з 10 березня до 10 квітня і доступна для відвідування по буднях з 12:00 до 19:00. Вхід вільний. Місце зустрічі: галерея фонду «Майбутнє» в «Будинку з янголом», вул. Пушкінська, 51.

Більше новин Херсона читайте у нашому Телеграм-каналі

Поділитися в Facebook

Тут будуть коментарі і форма залишити коментар ...