Google запустить у Китаї пошуковик, який блокуватиме запити про права людини

Google планує запустити в Китаї цензуровану версію своєї пошукової системи, пише видання The Intercept.

Пошукова система Google для Китаю блокуватиме певні веб-сайти і пошукові запити, уточнює видання. Зокрема, запити про права людини, демократію, релігії і мирні протести будуть у чорному списку.

Робота над проектом під кодовою назвою Dragonfly ведеться з весни минулого року. Китайська версія Google може бути запущена в наступні півроку, поки що вона очікує схвалення китайської влади.

Джерело The Intercept повідомило, що вирішило поділитися інформацією про Dragonfly через "моральні та етичні переживання", пов'язані з відсутністю публічного обговорення проекту, і через те, що виступає проти "співпраці великих компаній і урядів щодо утиску людей".

Раніше Google, працюючи в Китаї, погоджувався дотримуватися вимог цензури, проте у 2010 році оголосив, що пошуковик припинить роботу в КНР через "спроби уряду обмежити свободу слова і блокувати сайти". На думку The Intercept, причиною зміни політики може бути величезна аудиторія в Китаї, де інтернетом користуються 750 мільйонів людей, більшість з яких заходить у мережу з телефонів і користується Android.

Також на зміну позиції Google могло вплинути те, що засновники компанії Сергій Брін і Ларрі Пейдж відійшли від безпосереднього управління. Голова компанії Сундар Пічаї говорив, що Google має працювати для всіх, у тому числі для китайських користувачів; у грудні 2017-го він, за даними The Intercept, їздив до Китаю на зустріч з одним із лідерів компартії Ваном Хуніном. Через кілька місяців Google запустив у Китаї програму для управління файлами.

Більше новин Херсона читайте у нашому Телеграм-каналі

Поділитися в Facebook

Тут будуть коментарі і форма залишити коментар ...

Схожi новини