Фірма-розкрадач грошей Укрзалізниці виграла тендер від... Укрзалізниці

24 мільйони гривень на ремонт колісних пар розіграли Франківський завод та його партнер із кримінальним минулим.

Ремонтувати колісні пари дизель-поїздів на мільйони гривень для «Одеської залізниці» буде фірма, яка орендує ремонтну базу за 10 тисяч гривень на місяць неподалік вагоноремонтного депо та має кримінальну справу про розкрадання коштів Укрзалізниці.

Про це пише сайт Заілзниця без корупції.

Івано-франківське ТОВ «МОК» розділило перемогу з комунальним «Івано-Франківським локомотиворемонтним заводом» в тендері очікуваною вартістю 19,9 мільйонів без ПДВ.

Лот №1 на ремонт 20 колісних пар дизель-поїзда Д1 вартістю 8,4 мільйони з ПДВ виграло ТОВ «МОК». А лот №2  на ремонт 55 колісних пар електропоїздів ЕР9, вартістю робіт 15,5 мільйонів гривень – ПАТ «Івано-Франківським локомотиворемонтний завод». Всі роботи мають бути виконані до кінця року.

Таким чином ціна капітального ремонту однієї колісної пари є більш ніж вражаючою –  близько 420 тисяч гривень для Д1 та 280 тисяч для ЕР9.

Обидва учасники не конкурували між собою, хоч і мали мінімальну різницю в цінах, що говорить про попередні домовленості між двома підприємствами з Івано-Франківська.

ТОВ «МОК» в тендерній пропозиції надало довідку про оренду обладнання та відповідний договір, згідно яких для ремонту колісних пар дизель-поїздів фірма орендує виробничі приміщення ТОВ «Жмеринське підприємство «Експрес» в місті Жмеринка, неподалік від локомотивного депо Укрзалізниці. Ціна оренди ремонтної бази вказана – 10 000 грн. на місяць.

В складі своєї пропозиції ТОВ «МОК» також вказало, що директора товариства ніколи не притягували до кримінальної відповідальності. Проте в реєстрі судових рішень наявний вирок щодо директора ТОВ «МОК».

Згідно судового рішення директор товариства в період з 2009 по 2012 роки проводив безтоварні операції на 12 мільйонів гривень щодо постачання продукції на ПАТ «Івано-Франківський локомотиворемонтний завод», підрозділи Укрзалізниці та ТОВ «Жмеринське підприємство «Експрес». Продукція нібито закуповувалася у фіктивних фірм, через які виводились кошти, а насправді ж товарів не існувало.

Схема була організована для привласнення державних коштів та мінімізації податкових зобов’язань.

Директор і власник підприємства підписав угоду зі слідством про визнання свої провини і отримав вирок у вигляді 1 року позбавлення волі умовно.

При цьому в тендерній документації ТОВ «МОК» наявний наказ про підтвердження повноважень директора Іваніщак Миколи Степановича датований 2011 роком. Також згідно реєстраційних даних фірми її директор з 2009 року не змінювався.

Отже подаючи довідку про відсутність судимостей у директора ТОВ «МОК» дещо приховав минуле свого керівника.

Враховуючи, що і конкурент по тендеру ТОВ «МОК» «Івано-Франківськй локомотиворемонтний завод» і орендодавець ремонтної бази ТОВ «Жмеринське підприємство «Експрес» фігурують разом з «МОК» в кримінальній справі, очевидно, що між всіма учасниками майбутнього ремонту колісних пар наявні певні неформальні зв’язки.

Загадкою залишається те, чи дійсно ТОВ «МОК» виконуватиме супердороговартісний ремонт колісних пар, чи ці роботи будуть виконані десь в підрозділах Укрзалізниці.

Нагадаємо, що торік ГПУ заявила, що викрила схему розкрадання 70 мільйонів гривень на ремонті двигунів дизель-поїздів, які насправді ремонтували в депо Укрзалізниці.

Більше новин Херсона читайте у нашому Телеграм-каналі

Поділитися в Facebook

Тут будуть коментарі і форма залишити коментар ...

Схожi новини