Джазова весна у Скадовську

Минулого тижня у Скадовську пройшов щорічний власний фестиваль “Джаз над морем”.

Він започаткований відтоді, як юні музиканти з місцевого біг-бенду “Сурма” стали лауреатами і дипломантами Міжнародного дитячого джазового фестивалю імені Л.Утьосова в Одесі.
До того ж, скадовчанам пощастило: не у багатьох їхніх ровесників була можливість вчитися в одного з найвідоміших джазових корифеїв сучасності Анатолія Шумейка, музиканта зі світовим ім’ям. Нині Анатолій Іванович очолює створену за його безпосередньої участі естрадно-джазову кафедру в Херсонському музучилищі, але не забуває рідного міста.
Біг-бенд – це великий джазовий ансамбль із солідним репертуаром, а в Скадовську його учасники – школярі. Приходить час, і після випускного класу більшість із них їде в інші міста здобувати вищу освіту. На зміну приходять підлітки, інколи вже знайомі з азами музичної грамоти, інколи – новачки у світі музики, але викладач Скадовської дитячої школи мистецтв Валерій Білошапко вважає: головне – бажання і відповідальність, а іскорка таланту є в кожного. І дійсно, у новому форматі і складі дитячий джазовий колектив працює лише півроку, а вже встиг на фестивалі пам’яті Утьосова зарекомендувати себе як професійний і перспективний!
Серед учасників фестивалю “Джаз над морем” скадовчани були наймолодшими, а деякі музиканти лише трохи вищі за свої інструменти. Але грали сміливо – під шалені оплески і захоплений вереск шанувальників.
Але, звичайно, справжніми перлинами фестивалю були виступи студентів та викладачів Херсонського музучилища, його солістів та біг-бенду під керівництвом Анатолія Шумейка. Була представлена джазова класика й авангард, цікаві композиції для базових джазових інструментів і таких екзотичних, як бас-гітара та флюгер-горн.
Незважаючи на те, що побутує думка, нібито джаз – не зовсім жіноча справа, її сміливо взялися спростувати солістки Наталія Шорник, Тетяна Голдаковська, Анастасія Мурашова, Алла Сіренко. Остання навіть працювала на концерті як диригент.
Своє слово сказали і вихователі юних талантів, а це – викладачі Херсонського музучилища, віртуози джазу Олег Голдаковський та Леонід Лисенко. Окрасою біг-бенду, поза всяким сумнівом, стала джазова інтерпретація української народної пісні “Щедрик”, виконана Анатолієм Шумейком.
Приємно, що патріоти невеликого (проте курортного!) містечка Скадовськ знайшли можливість для такого непересічного і солідного заходу, як власний джазовий фестиваль. У цьому є заслуга керівника районного будинку культури Анатолія Волошина, а також беззмінного опікуна юних скадовських джазменів бізнесмена Володимира Бейка – справжнього сучасного мецената.

http://old.vgoru.org/old/modules.php?name=News&file=article&sid=4064

 

Більше новин Херсона читайте у нашому Телеграм-каналі

Поділитися в Facebook

Тут будуть коментарі і форма залишити коментар ...

Схожi новини