До 1 травня треба заповнити декларацію про доходи

З 1 січня в Україні розпочалася кампанія з декларування доходів за 2022 рік. Громадяни та фізичні особи-підприємці мають до 1 травня подати декларацію про майновий стан. А до 1 серпня включно – сплатити податки.

Цьогоріч українці подаватимуть е-декларації за оновленими правилами. Зокрема зважаючи на те, що податкова значно розширила коло декларантів. 

Які доходи треба декларувати обов'язково:  

  • доходи, з яких під час нарахування не утримувався податок на доходи фізичних осіб (ПДФО);
  • доходи від особи, яка не є податковим агентом* (зокрема, від здачі в оренду майна, продажу майна, продажу власної сільгосппродукції фізичним особам тощо);
  • спадок чи подарунок від людини, яка не є найближчим родичем;
  • доходи від продажу інвестиційних активів;
  • іноземні доходи;
  • додаткове благо, зокрема, пробачений (анульований) борг чи кредит, якщо його сума не перевищує 25 відсотків мінімальної річної зарплати на початок року (зараз це 20 100 грн).

Податковим агентом може бути роботодавець, банк, недержавні пенсійні фонди, страхові компанії. Оскільки вони вже сплатили податки з доходів громадян, подавати декларацію не потрібно.

Якщо ж декларацію не подати або прострочити термін, доведеться сплатити штраф – 340 гривень. За повторне порушення штраф зростає до 1020 гривень.

У травні 2022 року Міністерство фінансів внесло зміни до форми податкової декларації. Зміни почали діяти з 1 січня 2023-го. 

Запровадили нові додатки до декларації:

  • Додаток Ф4 – розрахунок податкових зобов’язань із ПДФО та військового збору, оподатковуваних доходів від продажу майна;
  • Додаток МПЗ – розрахунок загального мінімального податкового зобов'язання за звітний рік. Це мінімальна плата за користування землею. Її розраховують фізичні особи-підприємці (крім тих, хто перебуває на спрощеній системі оподаткування) – власники, орендарі чи інші користувачі земельних ділянок, віднесених до сільськогосподарських угідь.

Ще одне важливе нововведення стосується українців, які під час війни отримували міжнародну грошову допомогу та скористалися правом захисту в інших країнах світу. Вони теж мають подати податкову декларацію за 2022 рік.

Міжнародні виплати треба декларувати як іноземні доходи, але податок та військовий збір із цих коштів не сплачують. Тобто, в декларації лише зазначається факт отримання грошей.

Читайте також: Українцям потрібно задекларувати закордонні виплати

Отримати безоплатну правову або юридичну консультацію фахівців громадської приймальні благодійної організації «Фонд милосердя та здоров’я» можна за телефонами: +38 (066) 790 90 21 (Телеграм, Viber, Signal, WhatsApp) щодня з понеділка по п’ятницю з 9:00 до 17:00.

Електронна адреса: [email protected]  або чат-бот на сайті.

Внутрішньо переміщені особи з Херсонської області в місті Вінниці можуть звернутися за безоплатною правовою допомогою за номерами: +38 (066) 945 65 60 (Viber. Telegram), +38 (050) 535 54 06.

Більше новин Херсона читайте у нашому Телеграм-каналі

Поділитися в Facebook

Тут будуть коментарі і форма залишити коментар ...

Схожi новини