Де в селі закон

Сучасне законодавство України гарантує право на безоплатну правову допомогу незахищеним громадянам у кримінальних, адміністративних та цивільних справах.

За даними органів державної влади, близько 11 мільйонів людей мають право на безоплатну правову допомогу, потребують її , але не отримують…
Впродовж минулого року Херсонський обласний Фонд милосердя та здоров’я здійснював проект “На допомогу сільським лідерам” – надавав безкоштовну правову допомогу населенню в громадській приймальні Фонду та створював консультаційні пункти в 4 районах області – Нижньосірогозькому, Скадовському, Чаплинському та Каланчацькому. Завдяки проекту 2877 громадян безкоштовно отримали консультації з різних галузей права, юристи Фонду безкоштовно склали для них 1214 письмових документів. За результатами роботи громадської приймальні ми підготували 12 скарг до Європейського суду, ще 8 готуються (6 скарг за заявами селян з Нижньосірогозького району).
Але найголовніша мета була – допомогти вже існуючим районним громадським організаціям покращити роботу, виявити ініціативних людей, навчити їх захищати свої права і надавати допомогу іншим. Експерти проекту допомогли створити в Каланчаку районне відділення обласного товариства захисту прав та інтересів споживачів, яке вже почало активно працювати і має успіхи.
Ми провели в районах круглі столи, де разом з представниками місцевої влади, ЗМІ та недержавними організаціями планували, як можна організувати безоплатну правову допомогу населенню, особливо сільчанам.
Для активістів районних недержавних організацій провели семінари – як створити дієву громадську організацію, які є механізми правового захисту. І ось результати – ще три громадські організації з Великоолександрівського, Каховського районів та селища Антонівка – виявили бажання створити громадські приймальні, які надаватимуть безоплатну правову допомогу сільським жителям.
Реалізація проекту стала можлива завдяки допомозі “Творчого центру “Каунтерпарт” та фінансовій підтримці Міністерства закордонних справ Данії.

http://old.vgoru.org/old/modules.php?name=News&file=article&sid=6421

Більше новин Херсона читайте у нашому Телеграм-каналі

Поділитися в Facebook

Тут будуть коментарі і форма залишити коментар ...

Схожi новини