Чиї інтереси захищає прокуратура?

У самому центрі Скадовська з 2002 року працюють 2 ринки... абсолютно протизаконно. Депутати міськради зажадали від райпрокуратури притягти винних до відповідальності. Але прокуратура... звинуватила самих депутатів!

Про дерибан землі, який відбувався на Скадовщині до 2006 року, вже немало писали обласні ЗМІ. Ось цитата зі статті “Кого і від кого охороняють скадовські правоохоронці?”, надрукованої в газеті “Вгору” 20.07.07: “Депутати на початку нинішнього року створили свою Тимчасову комісію міської ради, яка спільно із міжрайонною земельною інспекцією виявила: у Скадовську 26 підприємців та підприємств упродовж 3-5 років використовують земельні ділянки без правоустановчих документів. І загальна площа цих ділянок немала – близько 10 га. І ніхто з них не платив за використання цієї землі роками”. Оскільки райпрокуратура усі роки на запити депутатів і рішення сесій міськради відбувалася відписками, у квітні депутати вирішили звернутися вище – до правоохоронних органів України. А міському голові доручили підготувати позовну заяву в суд про визнання недійсними договорів оренди з ПП “Еверест”. Генпрокуратура дщоручила перевірити звернення депутатів обласній прокуратурі, а та – районній, і ось що із цього вийшло...
26.07.07р. Скадовська міськрада отримала доволі товстенький пакет від райпрокуратури... Та надії депутатів на те, що Скадовська прокуратура взялася наводити порядок у місті, не справдилися. Основна ідея прокурорського припису: Скадовська міська рада… не використала жодного із встановлених чинним законодавством України повноважень в галузі земельних відносин, не використала судового захисту своїх інтересів, “що є грубим порушенням вимог ст..145 Конституції України, ст..4, 26, 33 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”.
Та як же не використала, коли й Тимчасову комісію створила, і все перевірила, і адміністративні штрафи накладала, і в райпрокуратуру десятки разів зверталася, і в Генпрокуратуру скаргу на її бездіяльність написала?! А мерія Скадовська подала позовну заяву в суд про визнання недійсними договорів оренди з ПП “Еверест” на земельні ділянки по провулку Торгівельному, вулиці Комсомольській та звільнення цих земельних ділянок (07.08.07р. у Господарському суді Херсонської області розпочалися слухання справи). Про яку “повну бездіяльність міської ради” йде мова!?
Коли б це стосувалося колишнього мера та членів його команди – це була б правда, і логічно було б порушити кримінальну справу та притягнути до відповідальності винних осіб. Але ні тоді, як відбувалися махінації з землею, ні тепер, коли цього вимагає нова міськрада, до відповідальності прокуратура не притягала й не притягає.
Тим часом мова йде про мільйони гривень, які не надійшли до бюджетів різних рівнів й осіли в чиїхось кишенях. Простий приклад: бюджет Скадовська до 2005 р. складав 3 млн. грн., а бюджет у 2007 – понад 7 млн. грн. при тих самих джерелах надходження. За виносну торгівлю у 2007 р. місто вже отримало в 4 рази більше, ніж у 2005 р.
Хочу зауважити, що, починаючи з 2004 р., окремі депутати Скадовської міськради неодноразово й регулярно ставили питання про зловживання колишнім мером Скадовська. Але правоохоронці робили все, щоб “відмазати” його від відповідальності.
Так, Скадовська прокуратура листом від 21.03.2005 року повідомила, що земля використовується ПП “Еверест” законно – на підставі договору на тимчасове користування, “фактів порушення земельного законодавства не встановлено”. І це в той час, коли рішення сесії надати дозвіл ПП “Евересту” на тимчасове користування ще у 2003 році було скасоване!
А ось “шедевр” від першого заступника прокурора області В. Матвійчука, який після звернення депутатів до Генпрокуратури у листі від 04.05.2005 р. повідомив: “За результатами проведеної перевірки підстав для скасування рішення Скадовської міської ради про надання в оренду земельної ділянки ПП “Еверест” не вбачається (як же прокурори “перевіряли”, якщо не угледіли, що рішення це давним давно скасоване?! – авт.)”. І в тому ж листі: “… в порушення м ст.125 Земельного кодексу України ПП “Еверест” використовує земділянку по вул. Комсомольська (про ділянку по провулку Торгівельному, де теж незаконно розташувався ринок, прокурори “скромно” мовчать, хоч скільки їх не питай – авт.). А по тому ринку депутати виявили таку картину: “договір оренди” був підписаний в 2004 році тільки мером міста, а підпис орендатора з’явився на докуме нті після того, як проект землеустрою надійшов у березні 2007 року до міської ради. Цей факт задокументовано не тільки депутатами міської ради... Як же тоді перевіряла прокуратура, що не помітила такого промаху?
Більше того, районний прокурор так “розходився”, що звинувачує виконком Скадовської міської ради в “грубому порушенні”, яке взагалі до місьвиконкому стосунку не має (за принципом “на городі бузина, а в Києві дядько”). На думку Анатолія Степановича Коржа, міськвиконком нібито порушив порядок визначення та відшкодування збитків власникам землі, встановлений Постановою КМУ №284 від 19.04.1993року. Але в Постанові написано, що розміри збитків визначаються комісіями, створеними... “районними державними адміністраціями, виконавчими комітетами міських (міст обласного значення) рад”. Пора б уже знати прокурорам, що місто Скадовськ відноситься до категорії міст районного підпорядкування. Отже, створення такої комісії – компетенція Скадовської райдержадміністрації, а не виконкому міськради. Чи прокурор взагалі читає закони й постанови, на які посилається у своїх листах?! Дуже сумнівно. Бо інакше він, отримавши наші довідки про розміри збитків для міського бюджету від незаконного використання землі, давно вимагав би від Скадовської РДА створення офіційної комісії для нарахування збитків. За півроку можна було б це зробити. Висновок: або в райпрокуратурі законів не знають, або не хочуть їх дотримуватися.
З усього наведеного витікає, що свою бездіяльність райпрокуратура хоче прикрити звинуваченням мера, депутатів, працівників виконкому – тих людей, завдяки яким нині наводиться елементарний порядок у Скадовську. А обласна прокуратура районну всіляко підтримує. Депутатам залишилося одне – просити Кабмін, Генеральну прокуратуру, Президента направити у Скадовськ компетентну комісію для вивчення дійсного стану справ.

http://old.vgoru.org/old/modules.php?name=News&file=article&sid=5695

Більше новин Херсона читайте у нашому Телеграм-каналі

Поділитися в Facebook

Тут будуть коментарі і форма залишити коментар ...