Була б людина, а стаття знайдеться

Біля Апеляційного суду та облдержадміністрації відбулася демонстрація протесту з приводу незаконного ув’язнення на 15 діб Юрія Княжинського.

Минулої п’ятниці, 19 травня, Юрій Княжинський був учасником пікету на пл. Свободи. Учасники його – військові пенсіонери – протестували проти продовження професійної діяльності суддею Іванищуком, що, на думку пікетників, є порушенням Конституції України. Під час пікету Юрій тримав плакат. Наступного дня його заарештували на 15 діб за постановою суду “за дрібне хуліганство”.
Розповідає брат ув’язненого Борис Княжинський: “Во время пикета начальник Суворовского ОМ УМВД попросил Юру прийти на следующий день в отделение для разговора. Но брат не счел нужным являться по неофициальному приглашению, тем более в выходной. Тогда стражи порядка приехали к нему домой в субботу утром и препроводили в Суворовский суд. Оттуда он позвонил и успел сообщить, что суд продлился 5-10 мин. без свидетелей. И что ему “припаяли” 15 суток ареста. Больше не звонил – мобильный отобрали. В тот же день я поехал в спецприемник с адвокатом Юры. Но нас не пустили к брату дежурные, не позволили с ним поговорить, подписать жалобу на незаконные действия милиции и суда, отказались принять еду и личные вещи.
Вельми цікавий факт, що в суботу, коли був затриманий Юрій, суди не працюють. Але Суворовський райсуд в особі судді Валентини Палькової знехтував вихідним, щоб захистити громадян від “загрози”, яка йшла від учасника пікету. Ще один цікавий факт – за дрібне хуліганство передбачена відповідальність у вигляді штрафа у розмірі від 51 до 119 грн. або виправних робіт строком від 1 до 2 місяців. І тільки якщо з урахуванням особи правопорушника, обставин справи застосування цих заходів буде визнано недостатнім – застосовується адміністративний арешт. Це регламентує кодекс України про адмінправопорушення.
Ще один момент, що змушує згадати про фарс, – затримання “хулігана”. Воно відбулося не під час скоєння ним порушення, а вже наступного дня.
На захист Юрія Княжинського виступили громадські організації: “Громадський контроль”, Херсонський обласний Фонд милосердя та здоров’я, Асоціація журналістів “Південь”, комітет захисту солдатських матерів, комітет військових пенсіонерів, родичі та друзі. Юрист та депутат міськради Сергій Кириченко прокоментував ситуацію так: “Людину помістили у спецприйомник лише за те, що вона вільно виражала свою думку та захищала свої права. Причому, заарештували не кого-небудь, а саме Юрія, який постійно бере участь у пікетах проти Анатолія Іванищука. Ми вважаємо, що це особиста помста і вже написали листа до Президента України, в.о. голови Верховного суду Петра Пилипчука, подали скаргу до Херсонського Апеляційного суду… Дивно, але здається, що поки херсонці намагаються захищати свої конституційні права, нас можуть отак по одному просто пересаджати. Де гарантія, що завтра не приїдуть заарештовувати мене або когось іншого?”.
Дійсно, методи, до яких вдаються в Херсоні, прикро нагадують радянські часи, коли діяв принцип “Є людина – є стаття”. Але правозахисники, родичі та друзі незаконно заарештованого Юрія не збираються здаватися – пікети будуть проходити щодня. Вони збиратимуться біля будівлі держадміністрації, якщо, звісно, і їх теж не заарештують “за хуліганство” чи ще щось більш “кримінальне”. Адже в наших суддів та міліції – багата уява.

P.S. 23 травня працівники спецприйомника нарешті дозволили родичам передати Юрію їжу та чистий одяг. При цьому за кожен день перебування заарештований мусить сплачувати по 15 грн. за їжу та охорону – так пояснили родичам працівники закладу. У квитанціях же значиться “в уплату постановления суда Суворовского района”. Коментарі, як кажуть, зайві...

http://old.vgoru.org/old/modules.php?name=News&file=article&sid=4199

 

Більше новин Херсона читайте у нашому Телеграм-каналі

Поділитися в Facebook

Тут будуть коментарі і форма залишити коментар ...

Схожi новини